FACEBOOK

Aktualności

MISTRZOSTWO POWIATU DLA CHŁOPCÓW STARSZYCH W SIATKÓWCE

• autor: krzysztof, 2018-11-09 10:36

8 listopada 2018 roku w Tokarni odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasza drużyna jako mistrz Gminy Lubień reprezentowała w tych zawodach naszą szkołę i gminę. Tego dnia na hali sportowej w Tokarni pojawiło się sześć zespołów, które zostały przypisane do dwóch grup. Nasz zespół w tej fazie turnieju trafił do grupy z Sieprawiem i z gospodarzami zawodów SP z Tokarni. W drugiej grupie zagrały zespoły z Krzyszkowic, Stróży i Dobczyc. Wszystkie spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych 15 punktowych setów. W pierwszym meczu nasza drużyna pewnie pokonała zespół z Sieprawia w stosunku 2:0 (15:10), (15:6).  Drużyna z Sieprawia przeważała warunkami fizycznymi ale umiejętności były zdecydowanie po naszej stronie. Drugie spotkanie z siatkarzami z Tokarni to prawdziwy roller caster. Do połowy pierwszego seta rywalizacja była bardzo wyrównana, później straciliśmy prowadzenie i  byliśmy pod ścianą  Przegrywamy 10:13. Końcówka partii  należała  jednak do naszego zespołu i set zakończył się wynikiem 16:14 dla Tenczyna. Pomogła w tym bardzo dobra zagrywka Patryka i super gra całego zespołu w polu. Drugi set rozpoczął się od naszego prowadzenia. Było już 8:3. Niestety tym razem przez nieskuteczną zagrywkę i własne błędy podaliśmy pomocną dłoń rywalowi, który doprowadził do stanu 10:10. Pomogła koncentracja i powrót do swojej wyuczonej gry. Końcówka znów dla naszych chłopaków i 15:11 w drugim decydującym secie. Nasi siatkarze i team z Tokarni prezentowali wysoki poziom gry przez co mecz mógł się podobać i stał na bardzo dobrym poziomie. Wygrany drugi mecz grupowy dał nam awans do finału turnieju powiatowego. W finale zagraliśmy z zespołem szkoły podstawowej w Krzyszkowicach, który był najlepszy w swojej grupie. Nie był to tak wymagający przeciwnik jak Tokarnia ale w pierwszym secie emocji nie zabrakło. Przy naszym wysokim prowadzeniu, chłopcy pozwolili sobie na chwile dekoncentracji co doprowadziło do stanu 14:13 dla rywali. Drużyna z Tenczyna  znów popisała się dobrą grą w końcówce seta, który wygraliśmy 16:14. Druga partia zakończyła się wynikiem 15:6 dla naszych siatkarzy i I miejsce w zawodach powiatowych stało się faktem. Triumf w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej dał naszym chłopakom awans do zwodów rejonowych, które rozegrane zostaną wiosną.

Gratuluję chłopakom bardzo dobrego występu i powtórzenia sukcesu z przed 4 lat z roku 2014.  Gra była poukładana, dobrze się ją oglądało choć  trafiały się również przestoje.  Podziękowania i gratulacje dla całego zespołu za walkę i zaangażowanie. Trenujemy dalej.

Skład naszego zespołu: Patryk Mucha, Paweł Karpierz, Dawid Wójcik, Damian Michalak,  Tomek Stolarski, Marcin Stojeba, Marcin Rapacz, Bartek Rekucki, Karol Blecharczyk, Mariusz Łabuz.