GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

• autor: krzysztof, 2018-11-06 21:06

5  listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole drużyny z terenu gminy biorące udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej.  Do rywalizacji  przystąpiły drużyny z Lubnia, Skomielnej Białej, Krzeczowa oraz w roli gospodarza turnieju drużyna siatkarzy z Tenczyna. Chłopcy z naszej szkoły wygrali pewnie trzy swoje mecze w stosunku setów 2:0. Zajęli I miejsce i  awansowali  do Zawodów Powiatowych. Przewaga naszego zespołu w spotkaniu ze Skomielną Białą i drużyną z  Krzeczowa była bardzo duża, chłopcy dominowali na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W tych meczach zagrał każdy z 9 zawodników naszego teamu. Mecz z rówieśnikami z Lubnia był zdecydowanie bardziej wyrównany. W drugim secie przyszło nam odrabiać 5 pkt. straty. Nasi siatkarze opanowali jednak emocje, doprowadzili do wyrównania 13:13 i ostatecznie wygrali tego seta  25:17. II miejsce w turnieju zajęła drużyna SP w Lubniu,  miejsce III SP z Krzeczowa, a IV miejsce przypadło chłopakom ze Skomielnej Białej.   Gratuluję naszym siatkarzom dobrego występu i awansu do zawodów powiatowych. Cieszy fakt, że potraficie opanować emocje na parkiecie i konsekwentnie realizować założenia taktyczne.

Skład drużyny chłopców: Patryk Mucha, Paweł Karpierz, Dawid Wójcik, Damian Michalak, Filip Spyrka,  Tomek Stolarski, Marcin Stojeba, Marcin Rapacz, Bartek Rekucki.

AKTUALNA KLASYFIKACJA W RYWALIZACJI O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBIEŃ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 - IGRZYSKA DZIECI ORAZ IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

1. TENCZYN - 33 PKT

2. LUBIEŃ - 29 PKT