FACEBOOK

Aktualności

KONIEC ROZGRYWEK DEICHMANNA ŻAKÓW

• autor: atomeks3, 2018-06-05 15:00

W ubiegłą sobotę zakończył się Turniej Deichmann dla kategorii wiekowej U9 – Żak. Wśród 76 drużyn zgłosiliśmy nasze dwie Angolę – zawodnicy z rocznika 2010 i Albanię rocznik 2009. Całość została podzielona na sześć grup. W naszej młodszej drużynie Angolii  zawodnicy mieli doskonalić swoje umiejętności piłkarskie i bardzo dobrze się z tego wywiązywali, bo za rok to właśnie oni będą dawać przykład młodszym zawodnikom. W swojej grupie Angola zajęła 8 miejsce co dało jej 60 miejsce przed finałami. W finałach Angola przystąpiła od rundy 1/64 gdzie zmierzyła się z drużyną Ekwadoru, którą pewnie pokonała 2:0 jednocześnie uzyskując awans do rundy 1/32. W tej rundzie los przydzielił nam piątą drużynę z rozstawienia, Izrael w której grali zawodnicy starsi o rok. Do ósmej minuty walczyliśmy dzielnie, ładnie broniąc się i wyprowadzając szybkie kontry, niestety później zabrakło sił i worek z bramkami dla Izraela się otworzył, przy stanie 2:0 daliśmy już pograć wszystkim i mecz zakończył się wygraną Izraela 7:0 i to oni uzyskali awans do 1/16. Po naszych zawodnikach było widać, że włożyli w ten mecz kawał serca i pewnie w przyszłym roku to zaowocuje.

Nasza starsza drużyna Albania po rozgrywkach ligowych uplasowała się na 17 miejscu co dało jej możliwość gry od 1/32 finału. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Szkocji, którą pewnie pokonaliśmy 4:1 uzyskując awans do 1/16. W tej rundzie przyszło zmierzyć się nam z zespołem Hondurasu, który wcześniej pewnie wygrał z drużyną Salwadoru 7:1. W pierwszej połowie było widać u chłopców rozkojarzenie, głupie błędy w rozgrywaniu piłki co spowodowało, że do przerwy przegrywamy 2:0. W drugiej połowie szybko wzięliśmy się do odrabiania strat co dało nam, że w przeciągu 3 minut strzelamy 3 bramki. W końcówce jednak przyszło jakieś rozkojarzenie, brak powrotów do obrony i przeciwnik tuż przed końcem wyrównuje na 3:3. Dogrywka nic nie zmienia i przystępujemy do rzutów karnych. Wiadomo, że to loteria w której lepsi okazali się przeciwnicy wygrywając 3:2. Swój udział drużyna Albanii zakończyła na 1/16 finału, troszkę szkoda bo można było więcej osiągnąć ale charakter i wolę walki  jaki chłopcy pozostawili na boisku  daje dobre prognozy na przyszłość. Dodatkowo nasz kapitan Dawid Szczepaniec uplasował się na czołowych pozycjach w kategorii najlepszy strzelec zdobywając łącznie 23 bramki. Dziękujemy obu drużynom za ponad dwu miesięczną walkę na boiskach w Krakowie, za zaangażowanie i wytrwałość bo to dopiero początek w waszej piłkarskiej karierze.