PO TURNIEJU ŻAKÓW W TENCZYNIE

• autor: atomeks3, 2018-05-15 11:45

W sobotę na naszym boisku zorganizowaliśmy Turniej Piłkarski w kategorii „Żak”. Wzięły w nim udział po dwie drużyny z następujących klubów: ABC Futbolu Skomielna Biała, Lubomir Wiśniowa, Gościbia Sułkowice i UKS Topór Tenczyn. W pierwszej drużynie daliśmy odpocząć kilku chłopcom grającym w Turnieju Deichmanna. W drugiej naszej drużynie wystąpili nasi najmłodsi zawodnicy z roczników 2010-2011. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, pierwsza to rocznik 2009, druga 2010 i młodsi. Każda z drużyn łącznie rozegrała trzy spotkania 20-minutowe.

Nie było prowadzonej żadnej klasyfikacji punktowej bo w tych kategoriach punkty, gole idą na drugi plan, a liczy się tutaj zabawa i szlifowanie swoich umiejętności piłkarskich, które później mają zaowocować.  Zawodnicy wykazali się wielką chęcią gry, potrafili rozgrywać piłkę, pilnować swoich pozycji na boisku, współpracować ze sobą. Było widać wielkie zadowolenie z gry. Po turnieju wszyscy pytali kiedy następny. Każdy zawodnik dostał pamiątkowy dyplom i odrobinę łakoci. Trenujemy dalej bo to dopiero początek naszej piłkarskiej przygody.

...