PODWÓJNY MISTRZ POWIATU - DZIEŃ KOBIET

• autor: atomeks3, 2018-03-08 20:38

08 marca 2018  odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w Piłce Nożnej – Turniej „Z Podwórka na Stadion”.  W turnieju tym wystartowały aż trzy nasze drużyny – chłopcy U8 z rocznika 2010/2011, dziewczęta U 10 z rocznika 2008/2009, dziewczęta U 12 z rocznika 2006/2007. Graliśmy na hali w Wiśniowej.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy. W tej kategorii wiekowej jest zawsze wiele emocji, ponieważ dla większości zawodników są to pierwsze starty w życiu. W pierwszym spotkaniu trafiliśmy na gospodarzy z Wiśniowej. Mecz na start, z gospodarzem, który grał na własnej hali, trudna sprawa. Przegraliśmy 0:2. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z zespołem z Sułkowic. Z każdą minutą nasz zespół poczynał sobie coraz śmielej. Tym razem podział punktów – zremisowaliśmy 0:0. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z zespołem z Głogoczowa. Bardzo szybko zdobyliśmy 4 gole, po ładnych akcjach naszego zespołu. Jednak rywale nie poddawali się do samego końca i zdołali strzelić 3 kontaktowe bramki. Napięcie utrzymywało się do ostatniego gwizdka sędziego. Na całe szczęście dla naszego zespołu, wynik nie uległ zmianie. Wygraliśmy 4:3.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 3 m-ce, przegrywając z drużyną z Sułkowic gorszym bilansem, bramkowym. Cały nasz występ należy ocenić bardzo pozytywnie.

Później do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, a jako pierwsze zagrały te młodsze. We wcześniejszych eliminacjach mieliśmy tylko jednego rywala, zespół z Tokarnii. Tym razem znowu ta sama sytuacja, rywal tylko jeden, zespół gospodarzy z Wiśniowej. Taki obrót spraw spowodował, że ten pierwszy mecz był zarazem meczem ostatnim, finałowym. Nasze dziewczęta ambitnie walczyły i zdołały pokonać rywala 3:1. W naszej drużynie wyróżnić należy Milenę Sobieraj, która miała duży wkład w to zwycięstwo. Gratulacje dla zespołu.

W ostatniej rozgrywanej tego dnia kategorii zagrały dziewczyny starsze z rocznika 2006/2007. Sytuacja dokładnie taka sama jak w przypadku dziewczyn młodszych. W wcześniejszych eliminacjach pokonany zespół z Tokarni a w finale powiatowym tylko jeden rywal, zespół z Wiśniowej. W spotkaniu tym, widać już było, że nasze dziewczęta coś wiedzą i potrafią. Zasłużone zwycięstwo 2:0. Cały zespół ambitnie walczył, a największy wkład w to zwycięstwo miała Anastazja Węgrzyn (Super Nastka tak trzymać).

Zarówno Dziewczęta Młodsze a także Dziewczęta Starsze uzyskały awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 10 kwietnia 2018 na obiektach Com Com Zone w Krakowie - Nowej Hucie. Super sprawa, w finałach wojewódzkich mamy trzy drużyny, bo obok dziewcząt mamy jeszcze chłopców z kategorii U 12. Tak trzymać.

...