PODIUM DZIEWCZĄT W POWIATOWYCH ZAWODACH KOSZYKÓWKI

• autor: krzysztof, 2017-11-14 21:09

14 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Lubniu rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 drużyn reprezentujących swoje gminy. Organizator turnieju zadecydował, że zawody rozegrane zostaną systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta miały więc do rozegrania po cztery mecze niezależnie od uzyskanych wyników. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny bardzo przekonywująco pokonały 28:2 przeciwniczki z Dobczyc. W kolejnym meczu drużyna z Tenczyna prowadziła wyjątkowo zaciętą i wyrównaną rywalizacje z koszykarkami z Krzczonowa. Na 25 sekund przed końcem meczu po dwóch celnych rzutach osobistych Ani Druzgały nasz zespół objął prowadzenie 5:4. Kiedy już wydawało się, że dziewczęta utrzymają to skromne prowadzenie do końca meczu, jedna z rywalek oddała szczęśliwy rzut za 3pkt, który dał zwycięstwo 7:5 teamowi z Krzczonowa. Na naszą odpowiedź zabrakło już czasu. Trzeci mecz naszych dziewczyn z myśleniczankami to znów bardzo dobra gra całego zespołu. Pewna obrona, skutecznie finalizowane dwutaktami akcje, przyniosły nam wygraną 12:3. W ostatnim meczu nasz zespół zagrał z niepokonanymi w turnieju dziewczętami z Wiśniowej. Po 14 minutach  zmagań dziewczyny z Wiśniowej potwierdziły swoje mistrzowskie aspiracje pokonując nasze sportsmenki 13:8.

Dziewczęta zagrały bardzo dobre zawody, niewiele ustępując triumfatorkom turnieju, z którymi prowadziły wyrównaną sportową walkę. Jak zawsze w zmagania włożyły mnóstwo wysiłku, determinacji oraz pokazały spore umiejętności. Gratuluję zespołowi wywalczenia III miejsca w Igrzyskach Powiatowych i liczę na kolejne sukcesy sportowe.

Skład drużyny dziewcząt: Gosia Burtan, Mariola Matlak, Ania Druzgała, Wiktoria Łabuz, Paulina Stępniowska, Magda Pustelnik, Karolina Pietrzak, Iwona Antosz, Marlena Mucha, Natalia Klimas, Wiktoria Pindel.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

• 1. SP Wiśniowa