WYGRANA DZIEWCZĄT STARSZYCH W GMINNYCH ZAWODACH PIŁKI NOŻNEJ

• autor: krzysztof, 2017-10-05 17:58

5 października w Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej odbyły się Zawody Gminne w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Starszych. Po reorganizacji w systemie oświaty do tej grupy należy młodzież z klas gimnazjalnych  - II i III oraz z klasy VII SP. Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Dziewczęta rywalizację rozpoczęły od meczu z drużyną z Krzeczowa. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 1:1. Zgodnie z ustaleniami, że rozstrzygamy każde spotkanie doszło do serii rzutów karnych. W tym elemencie lepsze okazały się nasze przeciwniczki, które zdobyły jedną bramkę i pokonały dziewczyny z Tenczyna. Nasze piłkarki przegrały wojnę nerwów egzekwując trzy karne w środek bramki co pozwoliło bramkarce z Krzeczowa na skuteczne interwencje. Drugie spotkanie w turnieju zawodniczki   z Tenczyna rozegrały z rówieśniczkami ze Skomielnej Białej. Również w tym spotkaniu nie brakowało emocji i zaciętej gry. Dziewczęta grały z pełnym zaangażowaniem i odniosły zwycięstwo 3:2. Ostatni nasz mecz w turnieju z dziewczętami z Lubnia od początku układał się dla nas dobrze i zakończył się rezultatem 2:0 dla naszej drużyny. Kiedy wydawało się, że przegrana w karnych z zespołem Krzeczowa zamyka nam drogę awansu do zawodów powiatowych z pomocą przyszły nam piłkarki z Lubnia, które zupełnie nieoczekiwanie pokonały 2:0 team z Krzeczowa. Wynik ten dał triumf naszemu zespołowi dzięki lepszej różnicy bramek. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z Krzeczowa, trzecie gospodynie zawodów ze Skomielnej Białej, a na lokacie czwartej turniej ukończyły piłkarki z Lubnia.

Gratuluję naszym zawodniczkom sukcesu w zawodach gminnych. Dziękuję za zaangażowanie i serce do gry. Na boisku potrzebujemy więcej chłodnej głowy, a zdecydowanie mniej nerwów. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas.

Skład drużyny dziewcząt: Gosia Burtan, Mariola Matlak, Ania Druzgała, Wiktoria Łabuz, Natalia Klimas, Paulina Stępniowska, Magda Pustelnik, Karolina Pietrzak, Emilia Moskała, Iwona Antosz, Marlena Mucha.

...