AWANS TRAMPKARZY - PODSUMOWANIE

• autor: atomeks3, 2017-07-06 14:57

ZNAKOMITA GRA I HISTORYCZNY AWANS TRAMPKARZY

Pod koniec czerwca zakończył się sezon 2016 / 2017 dla grupy Trampkarzy Toporu Tenczyn. Sezon ten był bardzo trudny, pełen sportowych emocji i wszystkiego tego, co w sporcie najlepsze.

W sezonie 2016/2017 w rozgrywkach  Trampkarzy awans można było uzyskać dwukrotnie, po rundzie jesiennej oraz wiosennej. Runda jesienna zakończyła się bardzo pechowo. Na jesień nasza drużyna grała bardzo dobrze wygrywając mecz za meczem. A gdy pokonała zespół Raby Dobczyce, swojego głównego rywala w walce o awans, wydawało się, że cel zostanie osiągnięty. Jednak  w sporcie nic nie jest pewne i zespół przekonał się o tym na własnej skórze. Zaliczyliśmy wpadkę i przegraliśmy u siebie spotkanie z zespołem Karpat Siepraw. Na zakończenie rundy jesiennej mieliśmy niecodzienną sytuację, gdzie trzy drużyny miały taki sam dorobek punktowy (Karpaty Siepraw, Raba Dobczyce, Topór Tenczyn). O mistrzostwie ligi zadecydować musiały bramki. Niestety sytuacja dla naszej drużyny była bardzo niekorzystna. Awans uzyskała drużyna Raby Dobczyce, która wyprzedziła nas o dwa trafienia.

Później przyszedł czas na rundę wiosenną, przed którą wszystkie wyniki anulowano oraz zmieniono system rozgrywek. Zespoły rozstawiono do rywalizacji w dwóch grupach, a zwycięzcy grup mieli zagrać pod koniec sezonu mecz barażowy o awans do I Krakowskiej Ligi Okręgowej. W fazie grupowej nasz zespół nie podzielił się z żadnym z zespołów punktami i już na kilka kolejek przed zakończeniem rundy wiedzieliśmy, że będziemy grać mecz barażowy.

W tym najważniejszym w sezonie meczu barażowym, przypadło nam zagrać z zespołem Akademii Futbolu Ochojno. Choć zespół z Ochojna postawił wysoko poprzeczkę, to jednak nasza drużyna okazała się lepsza. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu nasi chłopcy wygrali 3:2, a naszym terenie zespół odniósł  przekonywujące zwycięstwo w stosunku 4:0. Mogliśmy cieszyć się z awansu do I Krakowskiej Ligi Okręgowej.

Drużyna odniosła sukces. Zanotowała 16 zwycięstw i poniosła 1 porażkę. Bardzo cieszymy się z tego faktu, że coraz więcej osób z naszej gminy ćwiczy, trenuje co odbija się na wynikach.

WYNIKI DRUŻYNY TRAMPKARZY KLUBU SPORTOWEGO TOPÓR TENCZYN W SEZONIE 2016/2017

Skład drużyny*: Wójcik Jakub, Wójcik Tomasz, Matlak Mateusz, Żernowski Piotr, Kurek Jakub, Leksander Krzysztof, Wójcik Bartłomiej, Mucha Patryk ,Karpierz Paweł, Michalak Damian, Wójcik Dawid L, Łabuz Mariusz, Wójcik Dawid T, Wójcik Gabriel,  Stojeba Marcin, Zięba Jakub, Kamil Kudłacz, Rapacz Krzysztof, Kosowski Adrian

*wszyscy piłkarze, którzy zagrali w drużynie w sezonie 2016/2017

Podsumowanie na stronie Urzędu Gminy Lubień

GRATULACJE DLA ZESPOŁU, TRENERA, KLUBU.