WYGRANA JUNIORÓW W MECZU NA SZCZYCIE

• autor: atomeks3, 2017-05-25 10:35

W środę 24 maja nasza drużyna Juniorów rozegrała swój kolejny mecz w lidze. Graliśmy u siebie a naszym rywalem był zespół Jawora Jawornik. Można powiedzieć, że było to spotkanie na szczycie, dlatego przystąpiliśmy do niego bardzo skoncentrowani. Zespół Jawornika jak do tej pory zgromadził tyle samo punktów co nasza drużyna. Wygrana w tym bezpośrednim pojedynku dawała obydwu drużynom bardzo wiele.

Już od początku spotkania nasz zespół wziął sprawy w swoje ręce i zaczął lepiej operować piłką. Po 15 min gry nadarzyła się pierwsza okazja w której Grzesiek Matlak uderzył głową lobując bramkarza. Po strzale piłka przekroczyła linię bramkową dość zdecydowanie, po czym wybił ją obrońca rywala. Niestety ku zdumieniu wszystkich sędzia był innego zdania. Paru z naszych zawodników trochę zagotowało i mieliśmy po tej sytuacji słabsze 5 minut, gdzie nic się nie działo. Po pewnym czasie do kolejnych ataków sygnał dał Bartek Matlak, który rozprowadził ładnie akcję bokiem do linii końcowej i zagrał piłkę wsteczną do wchodzącego w pole karne naszego zawodnika. Marcin Rekucki nie pomylił się i mieliśmy upragnione 1:0. Od tego momentu grało nam się lepiej. Jeszcze przed przerwą w polu karnym znakomicie odnalazł się Grzesiek Matlak i z zimną krwią oddał strzał po ziemi nie dając szans bramkarzowi. Do przerwy mieliśmy 2:0. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, nasz zespół w dalszym ciągu punktował rywala. Najpierw po ładnej akcji Bartek Matlak oddał strzał lewą nogą i mamy 3:0. Następnie w kolejnej akcji Bartek wywarł presję na bramkarzu, który dostał beznadziejne podanie od swojego obrońcy i można powiedzieć, że jest po meczu. 4:0. Później rywale mają swoje 5 min. Groźny strzał w słupek, później kolejna akcja i po strzale piłka zatrzymuje się w kałuży 0,5 metra od naszej bramki (dużo szczęścia), oraz rzut karny, który niewiele brakowało obroniłby Jasiek. Mieliśmy 4:1. Dla przypieczętowania naszego zwycięstwa strzelamy 5 bramkę z serii Stadiony Świata. Po dokładnym dośrodkowaniu od Bartka za linię obrony, Marcin Rekucki oddaje strzał z woleja i piłka idealnie wpada w pobliżu dalszego słupka bramki. Po zawodach.

TOPÓR TENCZYN - JAWOR JAWORNIK 5:1

Gratulacje chłopaki za walkę i zaangażowanie. Awans jest naprawdę blisko, tylko mamy jeszcze 4 spotkania, które same się nie wygrają. Cały zespół zasłużył na pochwałę. Trenujemy dalej…

Skład: Jamróz Jan. Łabuz Dominik, Mięsowski Kacper, Kosowski Bartłomiej, Rapacz Rafał, Leksander Tomek, Szczepaniec Krzysiek, Matlak Grzesiek, Rekucki Marcin, Pustelnik Kacper, Matlak Bartek, Spórna Mateusz, Kluska Łukasz, Burtan Mateusz, Słowiak Adrian, Skowroński Kacper oraz kulawy Paweł też z nami był  - powrotu do zdrowia :).

*PS. - gdyby Dominik więcej trenował to byłby z niego kawał grajka, bo parametry ma.