FACEBOOK

Aktualności

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE GIMNAZJALISTÓW

• autor: krzysztof, 2017-04-13 12:50

11 kwietnia 2017 r. na Zarabiu w Myślenicach rozegrana została Powiatowa Gimnazjada w Drużynowych  Biegach Przełajowych. W tych zawodach reprezentowały nas drużyny dziewcząt i chłopców. Każdy startujący  zespół składa się z szóstki zawodników, którzy rywalizują na dystansie – 800 m dziewczęta i 1200 m chłopcy. Suma zdobytych miejsc przez poszczególnych biegaczy decyduje o końcowym miejscu drużyny. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Nasze gimnazjalistki pobiegły bardzo dobrze, zajmując czołowe miejsca w stawce rówieśniczek. Świetny bieg dał naszym zawodniczkom miejsce na II stopniu podium tylko nieznacznie ustępując koleżankom z Wiśniowej. Indywidualnie najlepsza w całej stawce gimnazjalistek była Natalia Klimas z klasy I, a miejsce IV wywalczyła Ania Druzgała z klasy II. Po zakończonych biegach dziewcząt na starcie pojawili się chłopcy. Nasi chłopcy również osiągnęli bardzo dobry wynik i zakończyli rywalizację na  miejscu III dającym podium zawodów. Indywidualnie III lokatę wywalczył Łukasz Kluska z klasy III.

Zarówno dziewczęta i chłopcy wykazali się jak zawsze maksymalnym zaangażowaniem i wolą walki. Wszyscy pobiegli na 100% swoich możliwości. Za taką sportową postawę, należą się im słowa uznania i gratulacje.

Skład drużyny dziewcząt: Natalia Klimas, Ania Druzgała, Marlena Mucha, Marysia Szczepaniec, Adela Stożek, Oliwia Jarzmik.

Skład drużyny chłopców: Patryk Mucha, Mateusz Matlak, Łukasz Kluska, Mateusz Karpierz, Krzysiek Burtan, Mateusz Spórna.