ŻAKI - WISŁA KRAKÓW - SPAR BIAŁA GWIAZDA LEAGUE

• autor: atomeks3, 2017-03-05 10:25

W sobotę 4 marca nasza drużyna żaków rozegrała turniej zorganizowany przez Wisłę Kraków. Wzięło w nim udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy:  gr. I zagrali Wisłą Kraków, Limanovia Limanowa, Orzełek Przeworsk, Fablok Chrzanów. Gr. II Grębałowianka Kraków, TS Skalanka Skała, AP GOAL Nawojowa i UKS Topór Tenczyn. Pierwsze dwie drużyny z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów, a drużyny z 3 i 4 miejsca do Ligi Europy. W fazie grupowej chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, była wygrana, remis i pechowa porażka. Dodajmy jeszcze, że po każdym spotkaniu graliśmy jeszcze dodatkowo 5 min grę 2x2 a wynik spotkań był dodawany do punktacji końcowej. Tutaj raz wygraliśmy a dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Podsumowując fazę grupową zajęliśmy 3 miejsce i pozostało nam grać w Lidze Europy. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Fablokiem Chrzanów, gdzie chłopcy dobrze kontrolowali grę, było dużo podań i strzałów, jednak pech chciał, że sami wbiliśmy sobie przypadkowo bramkę w samej końcówce i spotkanie zakończyło się 0:1 dla rówieśników z Chrzanowa. Drugi mecz w Lidze Europy zagraliśmy z Grębałowianką Kraków i tutaj pojawiły się emocje, bo padł wynik remisowy 1:1 i trzeba było rozegrać rzuty karne w których wygraliśmy 2:1. Na tym meczu zakończyliśmy swoje zmagania  w Turnieju. Chłopcy byli trochę zawiedzeni bo wszyscy chcieli grać z Wisłą Kraków ale wszystko w swoim czasie… Podsumowując było to dobre doświadczenie bo pomimo dużego tempa narzuconego przez organizatorów chłopcy starali się z całych sił wypełniać założone im zadania. Trenujemy dalej bo już w sobotę czeka nas kolejny turniej tym razem na naszym podwórku.