WYGRANA ORLIKÓW W SKOMIELNEJ BIAŁEJ

• autor: atomeks3, 2017-02-26 12:33

W sobotę 25 lutego orliki wzięły udział w Turnieju zorganizowanym przez Akademię Piłkarską ABC  Skomielna Biała. Uczestniczyło w nim 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Los przydzielił nas do pierwszej grupy razem z zespołami: AS Osielec, Tempo Białka, ABC Skomielna I i FA Tokarnia. Pierwszy mecz rozegraliśmy z rówieśnikami z Osielca gdzie pomimo naszej przewagi, świetnego rozgrywania piłki i wielu sytuacji bramkowych nie mogliśmy pokonać świetnie grającego bramkarza przeciwników. Dopiero 2 minuty przed końcem ładna akcją popisał się Filip Żurek, który ładnym technicznym strzałem przelobował bramkarza przeciwników i mecz zakończył się skromną wygraną 1:0. Drugi mecz rozegraliśmy z drużyną  z Białki gdzie szybko strzeliliśmy 4 bramki, po tych golach przeciwnik wykorzystał nasze rozkojarzenie i luz gry strzelając 2 bramki, wynik 4:2 a Andrzej Flaga popisał się w tym meczu czterema ładnymi asystami. Trzeci mecz graliśmy ze Skomielną Białą gdzie widać byłą znaczącą przewagę naszej drużyny mecz zakończył się wynikiem 7:0. Czwarty mecz graliśmy z rówieśnikami z Tokarni którzy szybko nam strzelili bramkę, po ty golu chłopcy szybko się pozbierali, poprawili swoją grę i odpowiedzieli czteroma trafieniami – wynik 4:1 i do półfinałów trafiliśmy z pierwszego miejsca.  Półfinał przyszło nam grać z drugą drużyną grupy drugiej Młody Jordan, nasza przewaga była znacząca, ładna gra a przede wszystkim rozgrywanie piłki. Wynik 4:1 i jesteśmy w finale, który przyszło nam zagrać z drużyną z Rabki Didi Gol, która tak jak my nie przegrała żadnego meczu. Chłopcy podeszli do tego meczu ze sporą chęcią gry a po kilku minutach nasz zawodnik został sfaulowany w środkowej części boiska – rzut wolny, do piłki podszedł nasz bramkarz Ksawery Dryzgała i pięknym strzałem w prawe górne okienko zdobył pierwszą bramkę, przeciwnik otworzył się i zaczął często atakować lecz nasza defensywa była nie do pokonania. Piękną kontrą popisał się Andrzej Flaga strzelając drugą bramkę. Wynik 2:0 i mamy złoty medal. Gratulujemy chłopakom bo pomimo długich przerw między meczami potrafili zachować spokój i radość z gry. Podsumowując Turniej ten był kolejnym doświadczeniem w szlifowaniu swoich umiejętności piłkarskich i podkreślił, że nie tylko gole są ważne, ale też zawziętość i praca w zespole. Organizatorom bardzo dziękujemy za zaproszenie a my trenujemy dalej.