PRACOWITY WEEKEND NASZYCH JUNIORÓW - DZIEŃ 2

• autor: atomeks3, 2017-01-08 14:00

7 stycznia w trochę innym składzie niż dzień wcześniej wyruszyliśmy do Sieprawia na turniej organizowany przez Podokręg Myślenice. Udaliśmy się na turniej Juniorów Starszych - jednak kontuzje oraz studniówki naszych chłopaków przemeblowały nam skład tak, że zagraliśmy Juniorami Młodszymi (starszego i to  tak nie całkiem do końca, mieliśmy tylko jednego - Bartka Matlaka z 1999 roku). Dlatego przed turniejem nie mieliśmy nic do stracenia, nic nie musieliśmy, tylko próbowaliśmy swych sił ze starszymi ekipami przeciwników.

W pierwszym spotkaniu, które zawsze jest najtrudniejsze przegrywamy z Grodziskiem Raciechowice 1:0 po strzale z rzutu wolnego. Był to typowy mecz na remis, ale błąd indywidualny, dał wygraną naszym przeciwnikom. W drugim spotkaniu wygraliśmy 1:0 z zespołem Wróblowianki Kraków. Powinno być więcej, no ale znowu pojawiły się nasze Demony, czyli nieskuteczność. Trzeci mecz to spotkanie,  które dostarczyło chyba najwięcej emocji ze wszystkich spotkań w tej grupie. Nasza drużyna spotkała się z zespołem Pcimianki Pcim. W pierwszej fragmencie meczu żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć jakieś wielkiej przewagi. W trakcie spotkania faulujemy, wydawałoby się w dość dalekiej odległości od bramki. Rywale oddają strzał, piłka po drodze odbija się od naszego zawodnika, rykoszet, tracimy gola. Po stracie szybko odpowiadamy rozmontowując obronę naszych rywali - oddajemy strzał praktycznie do pustej bramki i mamy 1:1.  Później wychodzimy z kontrą, niestety rywale robią  faul taktyczny, wyhamowując naszą akcje. Po tym faulu graliśmy w przewadze jednego zawodnika, co niestety nie przyniosło dla nas korzyści. Do końca spotkania cały czas staraliśmy się ukąsić przeciwnika, ale niestety dla nas, bramkarz rywala wyprawiał w bramce tzw. cuda.  Minute przed końcem niektórzy z naszych piłkarzy już unieśli ręce w celu świętowania gola, ale po raz kolejny golkiper przeciwników popisuje się znakomitą interwencją i  wyciąga piłkę z samej linii bramkowej. Pod koniec spotkania to nasz zawodnik fauluje i przerywa groźnie zapowiadającą się akcję (po czym zasłużenie wylatuje z boiska). Kolejny rzut wolny, błąd w ustawieniu muru i piłka po strzale wpada w samo okienko naszej bramki. Sędzia już nie wznowił meczu. Pechowo przegraliśmy. Szkoda, bo rywal nie strzelił bramek po jakichś ładnych akcjach. Dwa wolne i „szach mat” (wolne, które były do wybronienia).  Kolejne spotkanie z kolejnym wymagającym przeciwnikiem. Przyszła kolej na Dalin Myślenice (dzień wcześniej przegraliśmy z tym zespołem 0:1 na turnieju w Dobczycach). Nasi chłopcy zagrali kolejny dobry mecz. Spotkanie to ułożyło się po naszej myśli. Najpierw objęliśmy prowadzenie po składnej akcji i wykończeniu Tomka Leksandra. Później zespół Dalinu wziął sprawy w swoje ręce i przejął inicjatywę z której za bardzo nic nie wynikało. Przed końcem spotkania Paweł Cholewa bardzo dobrze zachował się w polu karnym rywala i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Przy spotkaniach, które trwały tylko 10 min, wynik 2:0 oznacza jednym słowem „pozamiatane” i tak też się stało. W ostatnim spotkaniu graliśmy już towarzysko (bo tak się inne wyniki ułożyły) z zespołem Karpat Siepraw. Zremisowaliśmy 2:2 tracąc jedną bramkę z problematycznego karnego. Ogólnie mecz ten nie dostarczył wielu emocji, dlatego też nie będziemy się zbyt wiele rozpisywać.

Podsumowując - musimy być zadowoleni z tego turnieju. Turniej dał nam wiele informacji, a sama postawa naszych zawodników, którzy rywalizowali często ze starszymi, daje wiele optymizmu na przyszłość.

Skład:  Matlak Grzesiek, Matlak Bartek, Kluska Łukasz, Leksander Tomek, Cholewa Paweł, Jamróz Jan, Pustelnik Kacper, Kosowski Bartek

10 min spotkania to zdecydowanie za krótko jak na taki turniej.

* Dzięki Dominik

* Nasz skład specjalnie jest na grubo wytłuszczony, aby ułatwić Fejsbukowym skautom oraz łowcom talentów identyfikację naszych graczy. Serdecznie pozdrawiamy no