DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA ORLIKI ZAKOŃCZONE

• autor: atomeks3, 2016-06-13 12:45

W niedziele 12.06.2016 nasze dwie drużyny Orlików wzięły udział w Finałach Turnieju Deichmanna w Krakowie. Po sześciu tygodniach rywalizacji przyszedł czas na fazę pucharową, gdzie przegrywający po jednym spotkaniu odpadał.

Jako pierwsza zagrała nasza drużyna Czarnogóry, która w 1/32 musiała zmierzyć się z o wiele wyżej rozstawioną drużyną Portugalii. Nasi chłopcy walczyli dzielnie, bronili dostępu do naszej bramki, ale nie zdołali uzyskać korzystnego wyniku. Drużyna Portugalii wygrała to spotkanie w stosunku 0:6. Nasi chłopcy mieli duże trudności w walce z przeciwnikiem o lepszych warunkach fizycznych (w naszym składzie grało 8 chłopców z rocznika 2006 a tylko 2 z rocznika 2005). Jednak nie możemy odmówić naszym chłopakom charakteru, woli walki oraz zaangażowania, a granie młodszym rocznikiem przyniesie efekty na pewno już w przyszłym roku. (trzeba tutaj odnotować również fakt, że przegraliśmy z mistrzem, bo jak się potem okazało, drużyna Portugalii wygrała cały turniej Deichmanna w Krakowie).

Później zagrała nasza drużyna występująca w tym turnieju jako reprezentacja Serbii. W 1/32 drugiej fazy tego turnieju zmierzyliśmy się z reprezentacją Belgii. Nasi chłopcy zagrali dobre spotkanie pokonując rywala w stosunku 2:0. W 1/16 fazy tego turnieju przyszło nam zmierzyć się z reprezentacją Macedonii. Już przed samym meczem wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, w którym każda z drużyn będzie mogła wygrać (w fazie grupowej nasze wyniki były zbliżone). Fakt ten potwierdził się na boisku. Choć rywal był o większych warunkach fizycznych, to pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem 0:0. W drugiej działo się wiele. Objęliśmy prowadzenie po strzale z wolnego naszego bramkarza Ksawerego Druzgały (była to piękna bramka, w samo okienko). Zespół rywala jednak wziął się do odrabiania strat i trochę nas mocniej przycisnął. Nasi chłopcy walczyli dzielnie, ale przeciwnicy jednak zdołali dwa razy przełamać nasze szyki obronne i strzelili nam dwie bramki. Cały mecz zakończył się minimalną porażką w stosunku 1:2. Obowiązkiem jest też napisanie o postawie naszego bramkarza, który robi naprawdę duże postępy a jego interwencje cieszą nas wszystkich.

Podsumowując, jesteśmy zadowoleni  z występów naszych drużyn w całej edycji  Turnieju Deichmanna 2016. Optymistycznym faktem jest też to, że w naszych drużynach grało więcej chłopców z rocznika 2006 niż z 2005 (to dość dobry prognostyk na przyszły rok). Tegoroczna edycja Deichmann Minimistrzostwa zakończyła się dla nas i wszyscy Trenerzy uważają, że warto było. Było, raz lepiej raz gorzej, na wiele pytań znaleźliśmy odpowiedź, wiemy co musimy poprawić. Były to dla nas pierwsze tak intensywne rozgrywki w tym turnieju, bowiem z naszej szkółki w turnieju tym wystartowało aż czterdziestu ośmiu piłkarzy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu będziemy mogli wystartować. Trenujemy dalej.

*Podziękowania dla Rodziców za wsparcie. Fajnie, że jesteście z nami.

*Więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu na Facebooku