PO TURNIEJU TOPÓR TENCZYN SKRZAT CUP

• autor: atomeks3, 2016-05-30 05:52

W sobotę 28 maja 2016 roku odbył się turniej piłkarski TOPÓR TENCZYN SKRZAT CUP. Turniej ten przeznaczony był dla naszych najmłodszych adeptów futbolu z rocznika 2008 i młodszych.

Na stadionie w Tenczynie pojawiło się ponad pięćdziesięciu piłkarzy, którzy dzielnie walczyli i stawiali swoje pierwsze kroki na zielonej murawie. W turnieju tym nie prowadziliśmy klasyfikacji. My trenerzy nie chcemy aby w tym wieku rywalizacja, miejsca, rankingi,  przysłaniały nam to co najważniejsze, czyli aktywność fizyczną. (o miejsca będziemy martwić się za kilka lat, gdy chłopcy będą w starszych kategoriach). Każda drużyna, która zagrała, już na samym starcie należała do grona zwycięzców.  Gratulacje dla wszystkich drużyn biorących udział w tym turnieju, a były to ekipy: Orła Myślenice, ABC Futbolu Skomielna Biała, Football Academy Tokarnia oraz naszego UKS TOPÓR TENCZYN.

Jeżeli chodzi o nasz zespół to wystawiliśmy w tym dniu do gry aż 23 zawodników, którzy radzili sobie raz lepiej, raz gorzej. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci podjęły rywalizację, spędziły aktywnie czas, mogły cieszyć się ze zdobytych goli. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz poczęstunek. Były też nagrody drużynowe, dyplom i puchar dla każdej drużyny występującej w tym turnieju. Pojawiły się też piłki, które przeznaczone były na nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników z każdej drużyny. Z naszej strony najlepszym zawodnikiem został wybrany Kacper Swałtek.  Drugą „ekstra piłkę” otrzymał  nasz bramkarz Spórna Norbert. Trzeba też szczerze sobie powiedzieć, że te dwie nagrody nie są tylko za ten turniej, ale za całokształt. Za to jak podchodzą do tego wszystkiego ci zawodnicy, a także ich rodzice, którzy dbają o to aby ich dzieci były na treningach oraz aktywnie spędzały czas.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji tego turnieju. Brawa dla wszystkich naszych piłkarzy za chęci i zaangażowanie. My jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z każdej osoby grającej w tym turnieju. Pamiętajcie, że są to wasze pierwsze kroki i musicie się jeszcze wiele nauczyć. No, ale po to to robimy…

Zdjęcia z tego turnieju znajdują się na naszym profilu na Facebooku.