FINAŁY WOJEWÓDZKIE COCA COLA CUP - NIESPEŁNONE NADZIEJE

• autor: krzysztof, 2016-05-14 17:56

13 maja 2016 r. w Nowym Targu rozegrana została III runda zawodów piłki nożnej dziewcząt Coca Cola Cup. Stawką tego etapu był awans do najlepszej szesnastki wyłonionej z czterech województw południowej Polski.

W pierwszym meczu nasze piłkarki zagrały z gospodyniami turnieju z Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu. Zawodniczki z Tenczyna od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego dominowały na boisku. Drużyna gospodarzy broniła się całym zespołem, sporadycznie opuszczając swoją połowę. Sytuacji bramkowych było całe mnóstwo ale futbolówka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Po strzałach naszych zawodniczek piłka dwukrotnie lądowała na słupku i raz na poprzeczce. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt 1:0, a więc co najważniejsze zainkasowaniem trzech punktów. Bezpośrednio po tym spotkaniu, team naszych gimnazjalistek zagrał z futbolistkami z Nowego Sącza. Po świetnym uderzeniu z  rzutu wolnego Mariola Stojeba wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. Rywalki odpowiedziały kontrą i po równie ładnym strzale doprowadziły do remisu. Gra  była wyrównana z lekkim wskazaniem na nasz zespół, który wykazywał się większą inicjatywą w rozegraniu akcji. Na 6 minut przed końcem drugiej połowy w trakcie ofiarnej interwencji kontuzji nabawiła się Dominika Leksander. Uraz wymagał pomocy lekarskiej i definitywnie eliminował Dominikę z dalszej gry. Kiedy już regulaminowy czas gry dobiegł końca, nasze przeciwniczki wykonywały jeszcze rzut wolny. Piłka po przypadkowym odbiciu od nogi jednej z zawodniczek całkowicie zmyliła naszą dobrze dysponowaną bramkarkę i tocząc się, zupełnie niespodziewanie utkwiła w naszej bramce. Po wznowieniu gry, sędzia zakończył spotkanie. Był to dla nas dramatyczny mecz bez happy end’u. Straciliśmy Dominikę oraz remis, który w końcowym rozliczeniu mógł dać nam awans do elity. Nadzieją dla nas było jeszcze zwycięstwo Nowego Targu nad Nowym Sączem, ale taki scenariusz trzynastego w piątek nie był jednak przewidziany. W starciu obu ekip długo utrzymywał się remis 2:2, ale w końcówce Nowy Sącz przechylił szalę na swoją korzyść wygrywając 4:2. W trzecim naszym meczu kończącym finał wojewódzki dziewczęta wygrały 2:1 z Uściem Gorlickim co dało nam II miejsce w grupie. Niestety do finału makroregionalnego awansuje tylko jedna drużyna – Nowy Sącz. Było bardzo, bardzo blisko, zabrakło jednak w tym dniu małego uśmiechu od losu. Na miejscu III rozgrywki zakończyły dziewczyny z Nowego Targu, a IV miejsce przypadło drużynie z Uścia Gorlickiego.

Gimnazjalistki z Tenczyna zagrały świetny turniej, myślę, że nie gorszy niż kilka miesięcy wcześniej gdy zdobywały Mistrzostwo Województwa w Halowej Piłce Nożnej. Wasza motywacja i zaangażowanie to już absolutny top. Jestem z Was dumny, dziękuję za super grę, a Dominice życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Głowy do góry, jesteście dziewczyny na medal! Brawo! :)

Skład drużyny: kapitan-Mariola Stojeba, Aleksandra Wójcik, Dominika Leksander, Weronika Burtan, Wójcik, Angelika Druzgała, Kinga Czarnota, Dominika Wójcik, Marysia Szczepaniec, Ania Druzgała, Mariola Matlak, Wiktoria Łabuz, Gosia Burtan.