FACEBOOK

Aktualności

II MIEJSCE GIMNAZJALISTÓW W POWIATOWYCH ZAWODACH PN

• autor: krzysztof, 2016-05-12 22:38

12 maja 2016 r. w Myślenicach odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Nożnej Chłopców. Gminę Lubień reprezentowała drużyna z naszego Gimnazjum, która okazała się najlepsza w zawodach gminnych. W pierwszym meczu turnieju nasz zespół zmierzył się z chłopakami z Wiśniowej. Dwa nasze błędy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy okazały się bardzo kosztowne i dały wygraną 2:0  gimnazjalistom z Wiśniowej. Chłopcy dobrze utrzymywali się przy piłce, nie potrafili jednak stworzyć sytuacji podbramkowych aby zagrozić rywalom.  W kolejnym spotkaniu z Raciechowicami szybko objęliśmy prowadzenie i równie szybko przeciwnicy odpowiedzieli bramką na 1:1. Później jednak nasi piłkarze opanowali sytuację na boisku i kontrolowali grę dokumentując to zwycięskim trafieniem na 2:1. W ostatnim spotkaniu drużyna z Tenczyna stanęła naprzeciw gospodarzy turnieju reprezentantów Gimnazjum nr 2 w Myślenicach. Wcześniej nasi przeciwnicy odnieśli dwa pewne zwycięstwa i do tego meczu przystępowali w roli faworyta. Taka sytuacja mobilizująco wpłynęła na nasz zespół. Od początku meczu nasi zawodnicy dominowali na murawie, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jednak dopiero w drugiej połowie, po doskonałej, wykonanej z zimną krwią podcince Kacpra Mięsowskiego nad interweniującym bramkarzem rywali objęliśmy prowadzenie. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się naszą wygraną 1:0. Osiągnięte wyniki pozwoliły zająć Gimnazjalistom z Tenczyna II miejsce w turnieju powiatowym. I miejsce zdobyli chłopcy z Myślenic, którzy mieli lepszy bilans bramkowy od naszego teamu. Na miejscu III rywalizację ukończył zespół z Wiśniowej.

Gratuluję chłopakom kolejnego udanego występu na arenie powiatowej, cieszy Wasze zaangażowanie i umiejętność mobilizacji w trudnych momentach sportowej rywalizacji.

Skład drużyny chłopców: Kacper Mięsowski, Grzesiek Matlak, Kacper Pustelnik, Adrian Mucha, Łukasz Kluska, Tomek Leksander, Rafał  Rapacz, Bartek Kosowski, Jasiek Jamróz.