AWANS GIMNAZJALISTEK DO III ETAPU COCA COLA CUP

• autor: krzysztof, 2016-04-27 18:56

27 kwietnia 2016 r. na orliku w Lubniu  rozegrany został II etap turnieju piłki nożnej dziewcząt Coca Cola Cup. Nasze Gimnazjum było organizatorem i gospodarzem tego etapu. W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły dziewcząt, które walczyły o dwa czołowe miejsca dające awans do III etapu gdzie zagra najlepsza 16-tka województwa małopolskiego. Jak w poprzedniej rundzie przyszło nam rywalizować przy fatalnej pogodzie. Zimna i deszczowa aura nie oszczędziła żadnej z drużyn. W pierwszym meczu nasze dziewczęta  pokonały 5:1 rówieśniczki z Budzowa (powiat suski). Gimnazjalistki z Tenczyna dominowały w tym spotkaniu, gra była poukładana, a nasza skuteczność powinna być jeszcze lepsza. W kolejnym spotkaniu z Piekielnikiem (powiat nowotarski) nasze gimnazjalistki poprawiły finalizowanie sytuacji podbramkowych i zanotowały wysoką wygraną 9:0. Już po tym spotkaniu nasze zawodniczki miały zagwarantowane co najmniej II miejsce i mogły się cieszyć z awansu do III etapu. Ostatni mecz w turnieju z piłkarkami z Leśnicy (powiat tatrzański) decydował o zwycięstwie w tym etapie. Spotkały się dwie drużyny z kompletem punktów. Lepsze w tym starciu okazały się nasze przeciwniczki, które wygrały zasłużenie 5:1. Szczególnie jedna zawodniczka z Leśnicy dała się naszej drużynie mocno we znaki. Prowadziła grę swojego zespołu w każdej formacji, była przy tym bardzo skuteczna i trudna do upilnowania. Z ostatniego meczu musimy wyciągnąć wnioski i poprawić kilka elementów szczególnie  w naszej grze defensywnej.

Cieszymy się z awansu, który daje nam możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w województwie. Dziękuje dziewczętom za wytrwałość w trudnych zmaganiach turnieju rozegranego w chłodzie i deszczu. Gratuluję zakwalifikowania się do III etapu Coca Cola Cup!

Skład drużyny: kapitan-Mariola Stojeba, Aleksandra Wójcik, Dominika Leksander, Dominika Wójcik, Angelika Druzgała, Marysia Szczepaniec, Ania Druzgała, Mariola Matlak, Wiktoria Łabuz, Gosia Burtan.