FACEBOOK

Aktualności

II MIEJSCE GIMNAZJALISTEK w PIŁCE RĘCZNEJ

• autor: krzysztof, 2016-02-22 21:59

22 lutego 2016 r.  w Gimnazjum w Skomielnej Białej  rozegrane zostały Gminne Zawody Piłki Ręcznej Dziewcząt. Na miejsce turnieju do Skomielnej Białej dotarły wszystkie cztery drużyny. Pierwszy mecz nasze dziewczęta zagrały z drużyną Gimnazjum w Lubniu. Nasz team pokonał przeciwniczki 9:0. Bramek padło sporo, dziewczęta pokazały bardzo dobrą grę  w obronie, na bramce i wykazały się super skutecznością w ataku. W kolejnym spotkaniu zagraliśmy z gospodyniami zawodów - dziewczętami ze Skomielnej Białej. Do przerwy wszystko funkcjonowało w naszym zespole bardzo dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 5:1. Wszystko jednak skomplikowało się w kolejnej odsłonie. Zabrakło skuteczności w ataku, pojawiły się błędy w wyprowadzaniu piłki od bramki, a także decyzje trenera nie były do końca trafne. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 5:5. W rozstrzygnięciu nie pomogła również dogrywka, która dobiegła końca bez bramek. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne, przegrane przez nasze dziewczyny. Nie udało się zamienić na bramkę żadnego rzutu, a jedną bramkę straciliśmy. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu, które miało dla nas dwa oblicza – do przerwy i po przerwie triumfowały przeciwniczki 6:5. W ostatnim meczu rywalkami dziewczyn był bardzo dobrze dysponowany zespół z Krzeczowa. Było to spotkanie o II miejsce w turnieju. Cieszę się, że mimo wcześniejszej porażki dziewczęta potrafiły się zmobilizować i zagrać fajny mecz. Udowodniły tym, że zawsze walczą  na 100%  do ostatniego gwizdka i rozumieją na czym polega sportowa rywalizacja. Mecz zakończył się naszą wygraną 7:2. Zwycięstwo w Gimnazjadzie wywalczyły gospodynie turnieju, za nimi uplasowały się nasze dziewczęta, a dalej zespół z Krzeczowa i z Lubnia. Dziękuję dziewczętom za ambitną grę i dojrzałą postawę jaką zaprezentowały w turnieju. Dodam, że w cyklu zawodów gminnych o puchar Wójta Gminy Lubień, opuściliśmy najwyższy stopień podium po dwóch pełnych latach triumfów. Każda seria ma swój koniec, ale dzięki solidnej pracy zawsze można rozpocząć następną.

Wyniki spotkań:  Tenczyn-Lubień 9:0, Skomielna Biała-Krzeczów 4:3, Tenczyn-Skomielna 5:6,  Lubień- Krzeczów 1:6, Tenczyn-Krzeczów 7:2, Lubień-Skomielna 0:5.

Skład drużyny: Stojeba Mariola, Wójcik Aleksandra, Leksander Dominika, Stożek Karolina, Burtan Weronika, Szczepaniec Marysia, Michalak Paulina, Stożek Adela, Burtan Gosia, Druzgała Ania, Matlak Mariola, Mucha Marlena, Pietrzak Karolina, Antosz Iwona, Łabuz Wiktoria.