AWANS MŁODZIKÓW DO FINAŁÓW PODOKRĘGU

• autor: atomeks3, 2016-02-13 06:30

W sobotę 13.02.2016 nasza dwie drużyny Młodzików zagrały eliminacje turnieju o Puchar Prezesa Podokręgu Myślenice. W tym roku do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny, które podzielono na cztery grupy. Nasze drużyny zagrały w Lubniu.

Jako pierwsza zagrała drużyna UKS I TOPÓR TENCZYN. Naszymi rywalami były zespoły Raby Dobczyce, Dalinu Myślenice, LKS Rudnik, FA Tokarnia, Trójki Myślenice. Jak się potem okazało zrobiła nam się mała grupa śmierci, bowiem były to pierwsze zespoły tych drużyn. W pierwszym naszym meczu zmierzyliśmy się z Trójką Myślenice. Mecz zakończył się remisem 1:1 (z naszej strony, standardowo trzy słupki i poprzeczka - wielka nieskuteczność). Drugi mecz to spotkanie, które absolutnie musieliśmy wygrać aby myśleć o awansie. Rywalem był Dalin Myślenice. Nie było to porywające widowisko, mieliśmy dwie sytuacje w całym meczu i wykorzystaliśmy jedną. Wygraliśmy skromnie 1:0. W trzecim spotkaniu przegraliśmy 0:1 z LKS Rudnik - zespołem, który tego dnia był bardzo skuteczny. Zespół rywali raz nas ukuł i to na nas wystarczyło (oczywiście w tym spotkaniu zmarnowaliśmy swoje..) . Trzecie spotkanie to mecz z FA Tokarnia. Jak już nas nasi chłopcy zdążyli przyzwyczaić, były słupki i zmarnowane sytuacje, ale tym razem wygraliśmy 1:0. W ostatnim meczu z Rabą Dobczyce aby awansować wystarczył nam remis. I też tak zagraliśmy, uważnie w obronie, bez zbędnNego ryzyka. Mecz zakończył się remisem, który dał nam awans do fazy finałowej tego turnieju.

Jako druga zagrała drużyna UKS II TOPÓR TENCZYN. Chłopcy z tej drużyny byli wrzuceni na tzw. głęboką wodę, ponieważ raczej nie są ograni i muszą zbierać jeszcze doświadczenie na tego typu zawodach sportowych. Zanotowaliśmy trzy porażki z Pcimianką Pcim, Orłem Myślenice oraz Trójką Myślenice. Wygraliśmy raz z drużyną Dalinu Myślenice. Całej tej grupie należą się słowa uznania za zaangażowanie i walkę. Z każdym meczem będzie coraz lepiej, tylko trzeba trenować i regularnie jeździć na zawody.

Faza finałowa odbędzie sie 6 marca 2016 na hali sportowej w Sieprawiu. Zagra tam 8 najlepszych drużyn z naszego podokręgu.