CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU W KOSZYKÓWCE

• autor: krzysztof, 2015-12-20 15:30

17 grudnia 2015 r. w Gimnazjum w Lubniu rozegrana została Powiatowa Gimnazjada w Koszykówce Chłopców. W turnieju wzięło udział 7 drużyn reprezentujących swoje Gminy. Po losowaniu drużyna  z Tenczyna trafiła do grupy z chłopakami  z Dobczyc, Tokarni i Raciechowic. Pierwszy mecz chłopcy rozegrali z Raciechowicami, wygrywając 9:0, następnie po bardzo dobrej, a przede wszystkim skutecznej grze zdominowali zespół z Dobczyc pokonując przeciwnika 23:2. Po dwóch świetnych spotkaniach nasi chłopcy zagrali z Tokarnią. Byli oni faworytem tego meczu i nie zawiedli. Przeciwnicy grali bardzo ostro, dużo faulowali  ale i z taką grą nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Po mądrej i skutecznej grze wygrali ze swoimi rówieśnikami z Tokarni 12:4. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna w swojej grupie i w finale zmierzyła się z ekipą z Gimnazjum  w Wiśniowej. Chłopcy zagrali bardzo dobrze taktycznie, robili na parkiecie co mogli. Jednak przewaga fizyczna koszykarzy z Wiśniowej była bardzo widoczna w tym starciu. Trójka chłopaków ze wzrostem ok. 190 cm dominowała w zbiórkach piłki, wygrywając większość sytuacji pod koszem. Mimo to mecz był bardzo zacięty, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund finałowego starcia. Ostatecznie nasz zespół przegrał finał jednym koszem 11:13 i zajął II miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej. Chłopcy mogli cieszyć się  z wicemistrzostwa, choć mały niedosyt z pewnością pozostaje tym bardziej, że zagrali bardzo dobre zawody. Gratuluję chłopakom super wyniku w turnieju. Zaprezentowali oni poukładaną, dobrą technicznie koszykówkę, a ich gra mogła się podobać. Dziękuję za pełne zaangażowanie i walkę do ostatniej piłki w meczu.

Skład  drużyny chłopców: Kacper Mięsowski,  Kacper Pustelnik, Adrian Mucha, Grzesiek Matlak, Tomek Leksander, Jasiek Jamróz, Rafał Rapacz, Łukasz Kluska, Krzysiek Leksander, Kuba Wójcik, Mateusz Matlak, Kuba Kurek, Piotrek Żernowski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA                                                             1. WIŚNIOWA, 2. TENCZYN, 3. TRZEBUNIA, 4. DOBCZYCE, 5. RACIECHOWICE, 6. TOKARNIA, 7. MYŚLENICE