WYGRANA GIMNAZJALISTÓW W GMINNYCH ZAWODACH KOSZYKÓWKI

• autor: krzysztof, 2015-12-07 18:50

7 grudnia 2015 r.  w Gimnazjum w Lubniu  rozegrana została Gminna Gimnazjada  w Koszykówce  Chłopców. Rywalizacja gminna rozpoczęła się od meczu Tenczyn – Krzeczów. Pojedynek  w pierwszej połowie układał się dla naszego zespołu bardzo słabo. Nasi chłopcy mieli duże problemy ze skutecznością pod koszem przeciwnika, a rozegranie akcji było zbyt nerwowe     i niedokładne. Nie potrafiliśmy należycie wykorzystać przewagi i ta połowa zakończyła się  naszym skromnym prowadzeniem 3:0. Po przerwie i kilku uwagach na temat taktyki, obraz gry uległ zupełnej zmianie. Chłopcy wykorzystali swoje atuty: szybkość, dobre rozegranie, utrzymywanie się przy piłce, a co najważniejsze wróciła skuteczność. Mecz zakończył się wynikiem 15:0 dla naszego teamu, a w końcówce spotkania mogli zaprezentować się nasi pierwszoklasiści. W następnym spotkaniu koszykarze z Tenczyna zmierzyli się z rówieśnikami z Lubnia, którzy wcześniej wynikiem 17:6 zapewnili sobie wygraną z chłopakami ze Skomielnej Białej. Rywalizacja na boisku była zacięta, ale to nasi chłopcy przeważali i prowadzili grę. Zagrali przede wszystkim bardzo uważnie i zdyscyplinowanie taktycznie. Spotkanie rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść w stosunku 8:4. Na koniec nasz zespół pokonał gimnazjalistów ze Skomielnej Białej - 11:3. Znów nieco zawodziła skuteczność, ale po wygranym turnieju narzekać nie możemy. Wszyscy wiemy co należy poprawić przed 15 grudnia, aby jak najlepiej zaprezentować się na zawodach powiatowych, do których awansował zespół Gimnazjum w Tenczynie zajmując I miejsce w Turnieju Gminnym. Kolejne miejsca zajęli koszykarze z Lubnia, Skomielnej Białej i Krzeczowa.

Gratuluję chłopcom dobrej gry i końcowego sukcesu, dziękuję za 100% zaangażowania i  wysiłek na boisku.

Skład  drużyny chłopców: Kacper Mięsowski,  Kacper Pustelnik, Adrian Mucha, Grzesiek Matlak, Jasiek Jamróz, Rafał Rapacz, Łukasz Kluska, Krzysiek Leksander, Kuba Wójcik, Mateusz Matlak, Kuba Kurek, Piotrek Żernowski.