FACEBOOK

Aktualności

I MIEJSCE DZIEWCZĄT w ZAWODACH GMINNYCH SIATKÓWKI

• autor: krzysztof, 2015-11-18 21:23

18 listopada w Gimnazjum w Skomielnej Białej rozegrana została Gminna Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasze zawodniczki po wczorajszym  wyczerpującym dniu, musiały szybko zmienić role -  z piłkarek nożnych stały się siatkarkami. Na zawody zgłosiły się wszystkie Gimnazja z naszej gminy. Pierwszy swój mecz nasza drużyna rozegrała z gospodyniami turnieju. Nasze dziewczęta wygrały to spotkanie 2:1 (25:13, 23:25, 15:9). W drugim przegranym przez nas secie wystąpiły dziewczęta z klasy I, które muszą nabierać doświadczenia. Minimalna przegrana pierwszoklasistek dobrze rokuje na przyszłość. Kolejny mecz z dziewczętami z Lubnia przyniósł obu zespołom sporą dawkę emocji. Pierwszy set wygrały nasze siatkarki 25:20, następnie triumfowały gimnazjalistki z Lubnia 25:19. O wszystkim miał zadecydować tie-break. Przy zmianie stron nasze dziewczęta przegrywały 6:8. Później ogranie w wielu turniejach i mocna psychika pomogły nam w efektywnej grze. Decydujący set zakończył się wynikiem 15:9 dla Tenczyna. Była to naprawdę piorunująca końcówka w wykonaniu dziewczyn. Spotkanie to stało na dobrym poziomie i mogło się podobać. Ostatni mecz dziewcząt z koleżankami z Gimnazjum w Krzeczowie zakończył się naszą pewną wygraną 2:0 (25:16, 25:13). Wygrana w zawodach gminnych dała nam awans do zawodów powiatowych, które już jutro w Tokarni. Dla naszych Gimnazjalistek to prawdziwy maraton. Trzy turnieje w ciągu trzech dni. Dziewczyny jesteście – SUPER.  Drugie miejsce w rywalizacji gminnej zajął Lubień, trzecie Krzeczów i miejsce czwarte Skomielna Biała.

Skład zwycięskiej drużyny: kapitan-Dominika Leksander, Aleksandra Wójcik, Mariola Stojeba, Kinga Czarnota, Weronika Burtan, Angelika Druzgała,  Dominika Wójcik, Gosia Burtan, Wiktoria Łabuz, Ania Druzgała, Iwona Antosz, Magda Pustelnik, Mariola Matlak.

Rywalizacja o Puchar Wójta Gminy Lubień w roku szkolnym 2015/2016               (Aktualna tabela 3 z 7 dyscyplin)