GIMNAZJALISTKI MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W HALOWEJ PN

• autor: krzysztof, 2015-11-17 23:52

17 listopada 2015 r. futbolistki z naszego Gimnazjum we wspaniałym stylu wywalczyły I miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Halowej Piłce Nożnej, która odbyła się w Nowym Sączu.

Dziewczęta rozegrały świetne zawody i zasłużenie sięgnęły po mistrzostwo Województwa Małopolskiego. Triumf na tym turnieju daje nam prawo startu w Gimnazjadzie Ogólnopolskiej, gdzie zagra 16 najlepszych drużyn dziewcząt z całego kraju.

Udział w zawodach wojewódzkich wzięło 6 drużyn, które reprezentowały swoje rejony w Małopolsce. Pierwszy mecz nasze dziewczęta rozegrały z gimnazjalistkami z Rożnowa. Przeciwniczki całą drużyną broniły dostępu do własnej bramki. Mimo dużej przewagi dziewczyn z Tenczyna, spotkanie to zakończyło się wynikiem 0:0. W kolejnych spotkaniach było już tylko lepiej, a właściwie bardzo dobrze. Zespoły rywalek  zagrały z nami otwarty futbol, co było jak woda na młyn dla naszych piłkarek. Drugie spotkanie z Lisią Górą dziewczęta z Tenczyna rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 4:1. W kolejnym trzecim starciu z drużyną z Miechowa padł wynik 2:0 dla Tenczyna. Przed ostatnim meczem było wiadomo, że nasze Gimnazjalistki zagrają o pełną pulę z rówieśniczkami z Gimnazjum Społecznego nr. 7 w Krakowie. Krakowianki tak samo jak  nasz team miały na koncie dwa zwycięstwa i jeden remis. Nasz bilans bramkowy był zdecydowanie lepszy i do wygranej w zawodach wystarczał nam remis. Z naszej strony nie było jednak  żadnych kalkulacji. Gimnazjalistki z Tenczyna zagrały o zwycięstwo. Po 20 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik TENCZYN – KRAKÓW 4:0.

Po tych zawodach ręce same składają się do oklasków. Brawo, brawo dziewczyny! Miło było słyszeć opinie trenerów innych zespołów, że byłyście zdecydowanie najlepsze i w pełni zasłużenie sięgnęłyście po triumf w turnieju. Bilans bramkowy 10:1  mówi sam za siebie. Wiele akcji w ataku, obronie czy kilka interwencji bramkarskich to prawdziwe perełki. Świetnie zagrał cały zespół i słowa uznania kieruję do każdej z Was. Dziękuję za grę, gratuluje Wam wielkiego sukcesu sportowego. Walczymy dalej!

Skład Mistrzyń Województwa: kapitan-Mariola Stojeba, bramkarka-Angelika Druzgała,  Aleksandra Wójcik, Dominika Leksander, Kinga Czarnota, Weronika Burtan, Dominika Wójcik,   Mariola Matlak, Ania Druzgała, Wiktoria Łabuz.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

• TENCZYN – 10 pkt – bramki 10 – 1