PODSUMOWANIE JESIENNYCH ROZGRYWEK ŻAKÓW

• autor: atomeks3, 2015-11-14 14:36

Żaki to grupa, gdzie trenują chłopcy z rocznika 2007 (8 lat). Zajęcia z tym młodym pokoleniem sportowców prowadzi trener Paweł Bobeł. Chłopcy trenują dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek oraz czwartek. Gdy jest ciepło treningi odbywają się na boisku sportowym w Tenczynie, a w czasie przerwy zimowej na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie. Grupa Żaków nie gra w rozgrywkach ligowych tylko bierze udział w różnych okolicznościowych turniejach.

W czasie rundy jesiennej byliśmy na czterech turniejach i trzeba sobie powiedzieć że wszystkie z nich były bardzo udane.

5 września 2015 rozegraliśmy pierwszy turniej Żaków w Tokarni. Wzięły w nim udział cztery zespoły z naszego podokręgu: Gościbia Sułkowice, Dziecanovia Dziekanowice, UKS Topór Tenczyn i gospodarz FA Tokarnia.

12 września 2015 byliśmy organizatorami turnieju „UKS TOPÓR TENCZYN CUP”. Na naszym boisku sportowym pojawiły się dwie drużyny Orła Myślenice oraz zespół Dalinu Myślenice. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy, puchar, nagrodzone zostały cukierkami. Każdy był zadowolony.

17 października 2015 drużyna rozegrała kolejny turniej w Brzączowicach, który po raz pierwszy odbył się na hali. Oprócz nas wzięły w nim udział drużyny: Futbolu Brzączowice I i II, FA Tokarnia oraz Dalinu Myślenice.

24 października 2015 graliśmy na turnieju organizowanym przez Dalin Myślenice. Ten turniej odbył się również na hali. Tym razem rywalizowaliśmy z Dziekanovią Dziekanowice, Orłem oraz Dalinem Myślenice.

Do końca roku mamy jeszcze trochę czasu i postaramy się jeszcze zorganizować lub wziąć udział w jakimś turnieju Mikołajkowym.

O wynikach i miejscach na tych turniejach nie piszemy, bo są one zupełnie nie istotne. Nas cieszy fakt, że coraz więcej klubów to rozumie i po prostu takich miejsc nie przyznaje. Na rywalizacje naprawdę przyjdzie jeszcze czas. W tym wieku kształtujmy jednostki a nie zespoły. Najważniejsze w tym wszystkim jest to aby dzieci były zadowolone i to jest nasz główny cel.

W tym sezonie barwy UKS TOPÓR TENCZYN w grupie Żaków reprezentują: Druzgała Bartek, Drobot Daniel, Jamrozik Radek, Jarosz Mateusz, Leksander Darek, Niżnik Filip, Niżnik Igor, Polaniak Sebastian, Pustelnik Kamil, Rapacz Piotr, Rataj Dawid, Rypel Bartek, Spórna Norbert, Swałtek Kacper, Szczepaniec Marek, Wójcik Michał, Rapacz Krzysztof, Łabuz Dawid, Sobczak Aleksander, Paś Rafał, Mardaus Dawid

Brawa dla całej grupy za postępy, frekwencję, wytrwałość. Trenujemy dalej :)