ZAWODY GMINNE - PN HALOWA DZIEWCZĄT

• autor: krzysztof, 2015-10-05 19:10

5 października w Gimnazjum w Lubniu odbyły się Zawody Gminne w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. Do zawodów przystąpiły wszystkie gimnazja z terenu gminy.

Dziewczęta rywalizację rozpoczęły od meczu z drużyną z Krzeczowa. Spotkanie ułożyło się dla nas bardzo dobrze, bo już pierwsza akcja naszych zawodniczek przyniosła nam bramkę. Nasze rywalki prezentowały dobrą, uporządkowaną grę, przez co mecz mógł się podobać. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego teamu 3:0. Drugie spotkanie w turnieju piłkarki z Tenczyna rozegrały z rówieśniczkami ze Skomielnej Białej. Mimo wyraźnej przewagi z naszej strony, wielu dobrych akcji zakończonych strzałami, nic nie chciało wpaść do siatki. Na drodze piłki stawała dobrze dysponowana bramkarka ze Skomielnej czy to poprzeczka. Rywalizacja w regulaminowym czasie zakończyła się remisem 0:0. Niestety w serii rzutów karnych nasze gimnazjalistki okazały się nieskuteczne i mecz zakończył się zwycięstwem naszych rywalek 1:0. Myślę, że było to spowodowane dużym zdenerwowaniem podczas wykonywania jedenastek. Ostatni mecz w turnieju z dziewczętami z Lubnia od początku przebiegał pod nasze dyktando i zakończył się rezultatem 5:1 dla naszej drużyny. Kiedy wydawało się, że przegrana w karnych z zespołem Skomielnej Białej zamyka nam drogę awansu do zawodów powiatowych z pomocą przyszły nam gimnazjalistki z Krzeczowa, które zupełnie nieoczekiwanie pokonały po serii rzutów karnych zawodniczki ze Skomielnej Białej 4:2. Wynik ten dał triumf naszemu zespołowi dzięki lepszej różnicy bramek.

Gratuluję naszym gimnazjalistkom sukcesu w zawodach gminnych. Dziękuję za zaangażowanie i serce do gry. Na boisku potrzebujemy więcej chłodnej głowy, a zdecydowanie mniej nerwów. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 1.TENCZYN, 2.SKOMIELNA BIAŁA, 3.KRZECZÓW, 4.LUBIEŃ

Skład drużyny dziewcząt: Dominika Leksander, Mariola Stojeba, Ola Wójcik, Weronika Burtan, Kinga Czarnota, Angelika Druzgała, Dominika Wójcik, Klaudia Łabuz, Paulina Michalak, Marysia Szczepaniec, Anka Druzgała, Wiktoria Łabuz, Mariola Matlak