PODSUMOWANIE DOBREGO SEZONU NASZYCH TRAMPKARZY

• autor: atomeks3, 2015-06-25 19:16

Trampkarze to grupa w której trenowali chłopcy z rocznika 2000 oraz 2001/2002. Przed sezonem mieliśmy małe zawirowania w składzie i wydawało się, że będzie to dla nas ciężki rok. Zaczęliśmy od pechowej porażki z Karpatami w Sieprawiu, po której wyciągnęliśmy wnioski, ustawiliśmy zespół i konsekwentnie graliśmy nim cały rok. Okazało się, że przyniosło to duże efekty bowiem w trakcie kolejnych szesnastu spotkań  przytrafiła nam  się tylko jeszcze  jedna porażka, dwa remisy a pozostałe spotkania zakończyliśmy już zwycięsko. Całą ligę wygraliśmy zdecydowanie zajmując pierwsze miejsce z bezpieczną przewagą punktową nad kolejnymi drużynami. Jest to dla nas duży historyczny sukces, bowiem jeszcze nigdy nasza drużyna nie wygrała tej ligi (w Podokręgu Myślenice). Parę razy byliśmy naprawdę blisko, ale zawsze czegoś brakowało. Gdy wydawało się, że mamy awans do Okręgowej Ligi Krakowskiej zapewniony okazało się, że nie jest tak do końca. Musieliśmy zagrać mecz barażowy. W naszej „Piłce” zawsze musi być coś innego, bo dziwnym jest, że mistrz ligi musi grać baraże a nie awansuje automatycznie.

W drodze losowania wylosowaliśmy „wyżej notowany” zespół MKS Puszcza Niepołomice. Dodatkowo musieliśmy zagrać w charakterze gościa – (na wyjeździe tylko jeden mecz). Spotkanie barażowe odbyło się w środę 24.06.2015. W naszym składzie wystąpili: Jamróz Jan, Spórna Mateusz, Kosowski Bartłomiej, Kluska Łukasz, Rapacz Rafał, Leksander Tomasz, Mucha Adrian, Wójcik Jakub, Matlak Grzegorz, Pustelnik Kacper, Cholewa Paweł, Polaniak Krzysztof, Matlak Mateusz.

Nasz zespół jako pierwszy objął prowadzenie po ładnej akcji i strzale Grzgorza Matlaka.  Gospodarze próbowali coś stworzyć ale do przerwy wynik nie zmienił się, było 1:0 dla naszych chłopaków. Po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu - po dośrodkowaniu, zdobyli gola głową. Później zaczęli coraz bardziej dominować, ale nic z tej dominacji za bardzo nie wynikało. Jednak w  pewnym momencie środkowy pomocnik gospodarzy zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów, uderzył prostym podbiciem i wyszedł z tego strzał marzenie (który nie jestem pewien, ale chyba zaskoczył samego strzelca) piłka wpadła w samo okienko. Nasz bramkarz  był bez szans.  Mieliśmy jeszcze w tym meczu swoje szanse ale …. Całe spotkanie przegraliśmy 1:2. Po tym spotkaniu można powiedzieć, że nie było nam dane zagrać z tak dobrze grającym rywalem w tym roku. Zespół gospodarzy piłkarsko wyglądał bardzo dobrze. Ale również możemy stwierdzić, że postawiliśmy rywalowi trudne warunki i dlatego stworzył się dość dobry mecz. Nie był to dla zawodników Puszczy „spacerek”. Uważam, że nie mamy się czego wstydzić. Dzięki chłopaki za walkę.

Oto pełna tabela ligowa po sezonie 2014/2015 rozgrywek Trampkarzy.

W tym miejscu podziękowania za cały sezon dla wszystkich chłopaków a szczególnie tych z rocznika 2000, którzy już odchodzą z naszego UKS-u do Juniorów. Za to, że byliście ze mną na dobre i na złe. Dzięki dla Grześka, Kacpra, Kosy, Adriana, Rafała, Jaśka, Tomka. Mam nadzieje, że będziecie miło wspominać te wszystkie razem spędzone lata. Za nami naprawdę udany sezon. Powodzenia dalej.

PS 1. Tylko trenujcie mi dalej a nie tak na pół gwizdka :)