WYGRANE GIMNAZJALISTÓW W ZAWODACH GMINNYCH PIŁKI NOŻNEJ

• autor: krzysztof, 2015-05-14 23:06

14 maja 2015 r. na orliku w Lubniu rozegrane zostały Gminne Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów przystąpiły wszystkie Gimnazja z terenu gminy. Na początku zawodów zostało ustalone, że w razie remisu, każdy mecz będzie rozstrzygany serią rzutów karnych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć ewentualnych kontrowersyjnych wydarzeń boiskowych. Dziewczęta w pierwszym meczu zagrały z rówieśniczkami ze Skomielnej Białej. Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu dziewcząt. Było sporo nerwowości i niewykorzystanych sytuacji z naszej strony. Mecz zakończył się remisem 0:0, a rozstrzygnięcie przyniosła seria rzutów karnych wygrana przez nasze gimnazjalistki 2:0. Kolejne mecze dziewcząt wyglądały już znacznie lepiej. Nasz team rozgrywał bardzo ładne akcje, które co najważniejsze kończyły się skutecznymi strzałami. Dziewczyny pokonały 3:0 koleżanki z Krzeczowa, a w ostatnim spotkaniu wygrały z gimnazjalistkami z Lubnia 6:0.    W sumie dziewczęta zdobyły 11 bramek nie tracąc żadnej. Niestety w trakcie ostatniego spotkania kontuzji doznała Dominika Wójcik, której życzę szybkiego powrotu do zdrowia.  Nasze dziewczęta zakończyły turniej na miejscu I, za nami uplasowała się Skomielna Biała, na miejscu III gimnazjalistki z Krzeczowa i na miejscu IV zespół Gimnazjum w Lubniu.

Również chłopcy zanotowali bardzo udany występ w turnieju. W pierwszym meczu pokonali chłopaków ze Skomielnej Białej 1:0, następnie wygrali z drużyną z Krzeczowa 3:1. Ostatni mecz z drużyną Gimnazjum w Lubniu decydował o triumfie w zawodach  i awansie do etapu powiatowego. Spotkanie było bardzo emocjonujące, nie brakowało zaciętej i nieustępliwej walki. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, a zwycięzca został wyłoniony po rzutach karnych, zakończonych wynikiem 4:3 dla naszych chłopców. W ostatniej serii doskonałym refleksem wykazał się nasz bramkarz Jasiek Jamróz broniąc precyzyjny strzał zawodnika z Lubnia, a Kacper Pustelnik wytrzymał presję i umieścił piłkę w bramce rywali dając naszej drużynie końcowy sukces. II miejsce zajęli chłopcy z Lubnia, III miejsce wywalczył  zespół Skomielnej Białej, a  miejsce IV przypadło gimnazjalistom z Krzeczowa.

Dziękuję dziewczętom i chłopcom za ambitną, nieustępliwą postawę na boisku i gratuluję zwycięstwa w turnieju.

Drużyna dziewcząt: Leksander Dominika, Stojeba Mariola, Wójcik Aleksandra, Wójcik Dominika, Druzgała Angelika, Czarnota Kinga, Łabuz Klaudia, Michalak Paulina, Szczepaniec Marysia, Burtan Sylwia.

Drużyna chłopców: Matlak Bartek, Pustelnik Kacper, Jamróz Jasiek, Matlak Grzesiek, Kosowski Bartek, Rapacz Rafał, Leksander Tomek, Kluska Łukasz, Spórna Mateusz.