WYGRANA CHŁOPCÓW W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM PIŁKI SIATKOWEJ

• autor: krzysztof, 2015-03-12 22:39

W czwartek 12 marca 2015r. Drużyna Siatkarska Chłopców Naszego Gimnazjum wzięła udział w Zawodach Rejonowych czyli Półfinale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej. Żeby awansować do tego etapu nasi chłopcy wygrali zawody gminne, a później zawody powiatowe. Na starcie turnieju poza chłopakami z Tenczyna reprezentującymi powiat myślenicki stanęli zawodnicy  z powiatu nowotarskiego - Lipnica Mała, z powiatu suskiego - Łętownia i z powiatu tatrzańskiego - Witów.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z wielokrotnym triumfatorem tych zawodów  - Gimnazjum w  Lipnicy Małej. Można powiedzieć, że przyjechali oni po swoje. Szybko musieli jednak  zweryfikować swoje plany ponieważ nasi gimnazjaliści pokonali ich bardzo pewnie w stosunku 2:0 (25:14, 25:16). Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrali z najlepszą drużyną powiatu suskiego czyli Gimnazjum w Łętowni. Scenariusz rywalizacji ułożył się podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Nasz team zakończył ten mecz wynikiem 2:0 (25:19, 25:20). Drugi set tego pojedynku rozpoczął się dla nas nieco nerwowo ponieważ przegrywaliśmy 7:2. Później wszystko zaczęło funkcjonować jak należy. Chłopcy doprowadzili do remisu 8:8, a następnie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Ostatni nasz mecz rozegraliśmy z Witowem, reprezentującym powiat tatrzański. Przed tym meczem było już pewne, że  CHŁOPCY z GIMNAZJUM w TENCZYNIE po dwóch zwycięskich potyczkach ZOSTALI TRIUMFATORAMI PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO. Mogli zagrać rezerwowi zawodnicy, którzy stanęli na wysokości zadnia pokonując Gimnazjum w Witowie 2:0 (25:14, 25:19). Drugie miejsce w zawodach zajęła Lipnica Mała wygrywając w tie-breaku z Łętownią -  miejsce III, lokata IV przypadła  Gimnazjum w Witowie z powiatu tatrzańskiego.

Wygrana w półfinale wojewódzkich jest największym sukcesem naszych uczniów w historii startów  gimnazjalistów w zawodach piłki siatkowej. Do dziś gimnazjaliści na tym etapie grali dwukrotnie zajmując III miejsca. Zwycięstwo daje nam prawo gry w Finale Wojewódzkim w szóstce najlepszych drużyn z Małopolski! Finał odbędzie się w Łącku 14 kwietnia 2015 r.  Gratuluje wam świetnej gry, która przełożyła się na historyczny wynik. Dziękuję za pełne zaangażowanie i mądrą, dojrzałą grę na siatkarskim parkiecie. Jest dobrze!

Do zwycięstwa Naszą Drużynę  poprowadził nieoceniony kapitan - Wojciech Druzgała oraz wszyscy zawodnicy tworzący zgrany zespół w składzie: Matlak Bartłomiej, Wójcik Rafał, Pustelnik Krzysztof, Łabuz Krzysztof,  Mięsowski Kacper, Pustelnik Kacper, Leksander Tomek, Góra Kacper, Matlak Grzegorz.