FACEBOOK

Aktualności

CHŁOPCY WICEMISTRZAMI POWIATU w PIŁCE RĘCZNEJ

• autor: krzysztof, 2015-03-05 18:10

W czwartek 5 marca w Dobczycach rozegrana została  Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej. Na starcie zawodów stanęło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W naszej grupie znalazły się Myślenice, Wiśniowa i Raciechowice.

Pierwszy mecz zagraliśmy z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Większa część tego spotkania przebiegała pod kontrolą naszych chłopaków. Pod koniec meczu  inicjatywę przejęli jednak gimnazjaliści z Myślenic, odrobili dwie bramki straty i mecz zakończył się remisem 5:5. W naszej grze nie wszystko funkcjonowało jak należy i kilka elementów wymagało poprawy. Następny nasz mecz rozegraliśmy z drużyną z Wiśniowej. Wygrali oni bardzo wysoko swoje pierwsze spotkanie, imponowali dobrą grą i warunkami fizycznymi. Wiele osób widziało ich w roli faworyta turnieju. Nasi chłopcy mimo tego nie przestraszyli się rywala i zagrali przeciwko Wiśniowej perfekcyjny mecz. Bardzo dobra obrona, rozegranie, atak oraz gra bramkarza doprowadziły do pewnej wygranej 9:4. Był to zdecydowanie najlepszy mecz chłopaków w Gimnazjadzie. Żeby przypieczętować I miejsce w grupie potrzebowaliśmy zwycięstwa w ostatnim spotkaniu grupowym z Raciechowicami. Przed tym meczem Wiśniowa pokonała rówieśników z Myślenic. Mecz z Raciechowicami był formalnością  i zakończył się triumfem naszej ekipy 17:0. Drużyna z Raciechowic odstawała poziomem od pozostałych zespołów, ponieważ składała się głównie z pierwszoklasistów, którzy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikiem.  W finale czekał na nas gospodarz imprezy - drużyna Gimnazjum w Dobczycach. Dotarli oni do finału zajmując pierwsze miejsce w grupie po rywalizacji z Tokarnią, Sułkowicami i Pcimiem. Mecz finałowy układał się dla nas źle. Do przerwy przegrywaliśmy 4:1, a w drugiej połowie na 5 minut przed końcem spotkania  6:1.  Szalona pogoń ze strony naszych chłopców omal nie zakończyła się doprowadzeniem do dogrywki. Nasz bramkarz wykazał się swoim kunsztem, broniąc dwa rzuty karne.  Zabrakło nam jednej bramki. Przegraliśmy ten finał 6:5. Na taki przebieg spotkania złożyła się bardzo dobra dyspozycja bramkarza z Dobczyc, a także nasza nieskuteczność. Były słupki i poprzeczka. Niestety nie każdy mecz można zagrać na najwyższym poziomie.  W meczu o III miejsce Wiśniowa pokonała zespół z Sułkowic.

Gratuluję chłopakom II miejsca, jest to ich kolejny sukces na arenie powiatowej w tym roku szkolnym. Dziękuję za  100% zaangażowania, postawę fair-play na boisku i walkę do ostatniego gwizdka.

Skład drużyny:  Druzgała Wojtek, Matlak Bartek, Wójcik Rafał, Pustelnik Krzysiek, Łabuz Krzysiek, Brzezicki Łukasz, Mucha Adrian, Mięsowski Kacper, Matlak Grzesiek, Pustelnik Kacper, Jamróz Jasiek, Kosowski Bartek, Kluska Łukasz.