FACEBOOK

Aktualności

Piłka Ręczna Dziewcząt -Zawody Powiatowe

• autor: krzysztof, 2015-03-03 17:16

We wtorek 3 marca w Gimnazjum w Dobczycach rozegrana została Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Na miejsce zawodów dotarły wszystkie drużyny, reprezentujące 9 gmin powiatu myślenickiego. Uczestniczki turnieju w drodze losowania, podzielone zostały na 3 grupy po 3 zespoły. Nasze dziewczęta trafiły do grupy z  Gimnazjum w Sieprawiu i Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Pierwszy mecz nasze zawodniczki rozegrały z przeciwniczkami z Sieprawia. Dobra gra naszych dziewcząt pozwoliła kontrolować przebieg spotkania i sukcesywnie powiększać przewagę. Mecz z Sieprawiem zakończył się naszym zwycięstwem 6:2. W drugim meczu w naszej grupie dziewczęta z Myślenic rzutem na taśmę na 5 sekund przed końcem spotkania wywalczyły remis 4:4 z gimnazjalistkami z Sieprawia. W ostatnim meczu grupowym nasza drużyna stanęła do rywalizacji  z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Do przerwy był remis 2:2. Niestety szybko po rozpoczęciu gry w drugiej połowie straciliśmy bramkę na 3:2. Mimo kilku minut czasu dziewczętom nie udało się odrobić jednej bramki i doprowadzić do remisu, który dawał nam awans do najlepszej trójki turnieju. Zaważyła na tym dobra obrona naszych rywalek i prześladujący nas pech w trakcie spotkania. Zabrakło bardzo niewiele do awansu. Było to duże rozczarowanie i trzeba było przełknąć gorycz porażki. Nasza drużyna zajęła II miejsce w grupie i zakończyła udział w Gimnazjadzie.  Zwycięstwo w Gimnazjadzie odniosły dziewczęta z Sułkowic, za nimi uplasowały się nasze przeciwniczki z Myślenic i na miejscu trzecim gimnazjalistki z Wiśniowej.                                                                                                             Dziękuję dziewczętom za ambitną grę i walkę do ostatniej sekundy. Nasz zespół zagrał dobre zawody i zanotował duży postęp w stosunku do ubiegłego roku. Myślę, że w kolejnych zawodach poza dobrą grą będziemy mogli liczyć także na odrobinę szczęścia, które w sporcie jest nieodzowne.

Skład drużyny: Spyrka Karolina, Szczepaniec Karolina, Burtan Sylwia, Rapacz Marta, Leksander Dominika, Mucha Martyna, Wójcik Aleksandra, Stojeba Mariola, Stożek Karolina, Druzgała Angelika, Czarnota Kinga, Wójcik Dominika, Michalak Paulina, Szczepaniec Marysia.