Zwycięstwo Dziewcząt w Zawodach Piłki Ręcznej

• autor: krzysztof, 2015-02-11 22:34

W środę 11 lutego dzień po zawodach chłopców, do rywalizacji w Gminnej Gimnazjadzie Piłki Ręcznej przystąpiły dziewczęta. Na miejsce turnieju do Skomielnej Białej dotarły wszystkie cztery drużyny. Pierwszy mecz nasze dziewczęta zagrały z gospodyniami Gimnazjady, drużyną Skomielnej Białej. Nasz team pokonał przeciwniczki 3:0. Bramek padło niewiele, dziewczęta pokazały bardzo dobrą grę szczególnie w obronie i na bramce. W kolejnym spotkaniu zagraliśmy z dziewczętami z Krzeczowa. Trochę obawialiśmy się tej potyczki, ponieważ gimnazjalistki z Krzeczowa w dobrym  stylu pokonały koleżanki z Lubnia 8:2, a kilka ich zawodniczek dysponowało bardzo mocnym rzutem. Wszystko jednak ułożyło się po naszej myśli i  zwyciężyliśmy w tym starciu 7:4. Zabójcze okazały się kontry naszego zespołu,  które na bramki zamieniała Dominika. W ostatnim meczu przeciwniczkami dziewczyn był zespół z Lubnia. Mecz zakończył się naszą wygraną 4:1. W tym meczu długo utrzymywał się remis 1:1 i gra nieco się nie kleiła. Kontuzji doznała też nasza bramkarka Angelika. Dopiero w drugiej połowie, dwie  szybko po sobie zdobyte bramki rozstrzygnęły losy spotkania. Zwycięstwo w Gimnazjadzie wywalczyły nasze dziewczęta, a za nimi uplasowały się kolejno gimnazjalistki ze Skomielnej Białej, Krzeczowa i z Lubnia.  Dziękuję dziewczętom za ofiarną, ambitną grę i walkę o każdą piłkę na parkiecie. Wasze zaangażowanie jest na najwyższym poziomie. Gratuluję zwycięstwa i awansu do Gimnazjady Powiatowej.

Skład drużyny: Spyrka Karolina, Szczepaniec Karolina, Burtan Sylwia, Rapacz Marta,Mucha Martyna, Leksander Dominika, Wójcik Aleksandra, Stojeba Mariola, Stożek Karolina, Druzgała Angelika, Czarnota Kinga, Michalak Paulina, Szczepaniec Marysia.