SUKCESY GIMNAZJALISTÓW W KOSZYKÓWCE

• autor: krzysztof, 2015-01-29 23:10

W poniedziałek 26.01. chłopcy  wzięli udział  w Rejonowej Gimnazjadzie w koszykówce. Na tych zawodach spotykają się najlepsze drużyny z czterech powiatów – myślenickiego, nowotarskiego, zakopiańskiego i suskiego. Po bardzo dobrej i emocjonującej rywalizacji nasi chłopcy zajęli II miejsce. Pokonali  po dogrywce 31:26 rówieśników z Jabłonki,  21:19 drużynę z Zakopanego oraz przegrali 36:28 z zespołem z Suchej Beskidzkiej , który zwyciężył w zawodach. W ostatnim spotkaniu zabrakło nieco skuteczności pod koszem przeciwnika, na 3 minuty przed końcem chłopcy remisowali, ale w końcówce musieli uznać wyższość przeciwnika. II miejsce w zawodach o randze półfinału wojewódzkiego to bardzo duży sukces chłopaków, a za super grę i zaangażowanie na parkiecie należą się im gratulacje.  Żeby dotrzeć do tego etapu rozgrywek nasza drużyna odniosła zwycięstwo w zawodach gminnych, a później triumfowała w Gimnazjadzie Powiatowej pokonując w finale zespół Gimnazjum nr2 w Myślenicach 13:9.

Skład drużyny chłopców: Rafał Wójcik, Bartek Matlak, Wojtek Druzgała, Kacper Pustelnik, Kacper Mięsowski, Krzysiek Pustelnik, Krzysiek Łabuz, Adrian Mucha, Grzesiek Matlak, Łukasz Brzezicki.

Dobry występ w Gimnazjadzie w koszykówce zanotowały również dziewczęta. Wygrały zawody gminne – z Lubniem 8:5, z Krzeczowem 16:4 i po bardzo emocjonującym meczu 5:4 ze Skomielną Białą zdobywając decydujące o wygranej punkty w ostatnich sekundach spotkania. W zawodach powiatowych drużyna dziewcząt zajęła V miejsce. Gimnazjalistki pokonały zespół z Raciechowic 11:2 oraz bardzo pechowo przegrały dwa mecze, tracąc punkty w ostatnich sekundach meczu z Wiśniową 11:10 i 5:3 z dziewczętami z Tokarni, które zwyciężyły dzięki rzutowi za 3 pkt. równo z końcową syreną.  Dziękuję dziewczętom za serce do gry i 100% zaangażowania. Następnym razem szczęście będzie z Wami!

Skład drużyny dziewcząt: Dominika Leksander, Aleksandra Wójcik,  Mariola Stojeba, Angelika Druzgała, Karolina Spyrka, Sylwia Burtan, Wiktoria Zięba, Magda Druzgała, Angelina Paś, Karolina Stożek.