II m-ce w Pow. Zaw. Sport. w Lekkoatletyce Dziewcząt

• autor: atomeks3, 2014-05-13 18:09

We wtorek 13.05.2014 w Myślenicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w Czwórboju Lekkoatletycznym. Jeżeli chodzi o tą dyscyplinę to składa się z czterech konkurencji - bieg 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg 600 m dziewczyny / 1000 m chłopcy. Rywalizacja jest zespołowa, każdy z uczestników musi wystąpić we wszystkich konkurencjach, wyniki przeliczane są na punkty, wszystkie punkty są sumowane, wygrywa zespół z największą ilością punktów. Nasi chłopcy zajęli piąte miejsce, osiągając niezłe wyniki dające dobry prognostyk na następne tego typu zawody. W naszym składzie w przewadze wystąpili chłopcy z klasy piątej oraz czwartej, było zaledwie dwóch szóstoklasistów. W składzie dziewcząt również w przewadze były dziewczyny młodsze, wystąpiły tak jak w przypadku chłopców tylko dwie szóstoklasistki. W tym wypadku nasze dziewczyny spisały się naprawdę  bardzo dobrze, walczyły na całego i ku mojemu zaskoczeniu zajęły bardzo dobre miejsce. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tenczynie zajęły II m-ce w Powiatowych Zawodach Sportowych w Czwórboju Lekkoatletycznym i uzyskały awans do zawodów na szczeblu rejonowym. Zarówno w rywalizacji Chłopców a także Dziewcząt wygrała SP 2 Myślenice.