Emocje jak w Lidze Mistrzów - czyli Turniej Żaczków

• autor: atomeks3, 2014-02-17 18:10

W sobotę 16 lutego 2014, w Stróży odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków. Był to dla naszych młodych zawodników pierwszy turniej w życiu.  Na turnieju pojawiły się drużyny:  Dalinu Myślenice, Orkana Szczyrzyc,  Orkana Niedźwiedź, UG Lubień, Pcimianki Pcim (trzy drużyny). Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie z drużyną Dalinu Myślenice, Pcimianki Pcim II oraz Orkanem Niedźwiedź.  Nasi chłopcy przeszli przez rozgrywki grupowe jak burza, wygrywając wszystkie swe spotkania. Najciekawszym w rozgrywkach grupowych był mecz z Dalinem Myślenice,  w którym to przegrywaliśmy 0:2. Wynik ten nie zdołał załamać naszych młodych sportowców, którzy się nie poddali, odrobili straty i dołożyli jeszcze jednego gola, dającego zwycięstwo. W półfinale zagraliśmy z drużyną UG Lubień, był to nasz najsłabszy mecz w tym turnieju. Przegraliśmy 0:1 po uderzeniu z rzutu wolnego naszych rywali. W meczu o trzecie miejsce po raz drugi spotkaliśmy się z Dalinem Myślenice.  Tym razem przegraliśmy 1:2. Cały turniej zasłużenie wygrała drużyna Orkana Szczyrzyc, która była najlepszą drużyną na tym turnieju.  My możemy cieszyć się z naszej gry i postępów naszych chłopców. Każdy z nich mógł sobie pograć, zaprezentować się i przeżyć wiele sportowych emocji (i oto chodzi). Podziękowania dla zespołu Pcimianki Pcim oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu za zaproszenie i zorganizowanie tak fajnego turnieju.

A my …. Trenujemy dalej.