Orliki Toporu Tenczyn zakończyły sezon 2012/2013.

• autor: atomeks3, 2013-06-22 13:35

W sobotę 22.06.2013 nasi chłopcy mieli do rozegrania zaległe spotkanie z drużyna Żaczków Wiśniowa. Przeciwnik za pierwszym razem odwołał spotkanie, a w tą sobotę nie pojawił się w miejscu rozegrania spotkania. Nie jest to dla nas miłe, bowiem nasza drużyna chce grać a nie wygrywać walkowerami. Pocieszeniem dla nas był fakt, ze w tym dniu na szybko udało się rozegrać sparing z drużyna młodych piłkarzy Trójki Myślenice. W sparingu zagrali głownie trzecioklasiści, wygrywając 4:1.

Decyzją Myślenickiego Podokręgu Piłki Nożnej za mecz z Orlikami Żaczków Wiśniowa została przyznana nam wygrana walkowerem 3:0. Nasza drużyna miała jeszcze jeden mecz do rozegrania z Orlikami Trójki Myślenice. Za ten mecz również została przyznana nam wygrana walkowerem 3:0 ponieważ rywal nie mógł rozegrać meczu w wyznaczonym terminie.

Podsumowując, był to nasz pierwszy rok w Lidze Orlików i jako debiutant zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle.  Zajęliśmy  bardzo dobre trzecie miejsce. W sezonie 2012/2013 w  lidze tej wystartowało 20 drużyn, dlatego nasz wynik końcowy należy przyjąć z zadowoleniem. Przed nami znalazły się drużyny: Dalinu Myślenice, Pcimianki Pcim. Za nami drużyny: Orła Myślenice, Trójki Myślenice, Karpat Siepraw, UG Lubień, Żaczków Wiśniowa, Beskidu Tokarnia, LKS Rudnik, Raby Dobczyce, Gościbii Sułkowice,  Wróblowianki Kraków, Dziekanowii Dziekanowice, Grodziska Raciechowice, Pasternika Ochojno, Andrusów Lipnik, LKS Mogilany, UKS Trzebunia.

Wszystkim chłopakom a szczególnie z rocznika 2002 należą się gratulacje za wysoką frekwencje na treningach oraz dobre występy na zawodach. W przyszłym roku w Lidze Orlików występować będą chłopcy z rocznika 2003 i młodsi.