Wojewódzkie Zaw. Sport. w Czwórboju Lekkoatletycznym w...

• autor: atomeks3, 2013-05-28 21:10
Wojewódzkie Zaw. Sport. w Czwórboju Lekkoatletycznym w Krakowie

28 maja w Krakowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowe w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na tych zawodach prawo startu zagwarantowane miały szkoły, które zdobyły mistrzostwo lub v-ce mistrzostwo swoich rejonów. Wyjątkiem jest rejon miasta Kraków, z którego do tych zawodów awansować mogły cztery zespoły.  Całe województwo małopolskie podzielone jest na sześć rejonów. My jako v-ce mistrz rejonu nowotarskiego, mogliśmy wystartować na tych zawodach. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego. Nasze dziewczyny walczyły bardzo dzielnie, w klasyfikacji końcowej zajęły dobre siódme miejsce, na czternaście najlepszych zespołów z województwa małopolskiego. Duży wpływ na nasz wynik miała w tym dniu pogoda, padał deszcz, nawierzchnia była mokra. W naszym wypadku, żadna z dziewczyn nie posiadała lekkoatletycznych kolców i dlatego nie dało się poprawić wyniku z zawodów rejonowych. Pierwsze miejsce zajęła szkoła podstawowa z Nowego Targu. Tak zakończyła się nasza fajna lekkoatletyczna przygoda. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza bardzo godnie zaprezentowały się na tych zawodach. Gratulacje dla drużyny.