ROZLICZENIE DAROWIZNY

Darowizna na rzecz

„UKS TOPÓR TENCZYN

Darowizny na rzecz naszego klubu mogą wpłacać zarówno osoby prywatne jak i osoby prawne.

Darowizna od strony darczyńcy:

- Osoba prywatna lub firma (płacąca podatek dochodowy od osób fizycznych) może przekazać darowiznę stowarzyszeniu  działającemu na rzecz określonych celów społecznych. Cel ten określa ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
- Darowizny przekazywane są w roku podatkowym, z którego się rozliczamy.

- Osoby prywatne i przedsiębiorcy mogą odliczyć od podstawy opodatkowanie darowiznę nie większą niż 6% uzyskanego dochodu (w ciągu roku podatkowego) - bez względu na wysokość darowizny (w myśl ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych).

- Osoby prawne (płacące podatek dochodowy od osób prawnych), które przekazały darowiznę, mogą od dochodu, stanowiącego podstawę opodatkowania, odliczyć kwotę nieprzekraczającą 10% dochodu w danym roku podatkowym. (w myśl ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych).

- Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą,  będący płatnikiem podatku dochodowego według liniowej 19% stawki podatkowej, nie mogą skorzystać z odliczenia z tytułu przekazanej darowizny.

- Podatnicy korzystających z odliczenia z tytułu przekazanych darowizn mają obowiązek wykazania w zeznaniu rocznym kwoty przekazanej darowizny, kwoty odliczonej darowizny oraz danych identyfikacyjnych obdarowanego (m.in. jego nazwy, adresu i NIP-u).
Jeżeli przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna być ona udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.

Darowiznę należy przekazać na poniższy adres i rachunek bankowy, zachowując dowód wpłaty przez okres 5 lat.

Uczniowski Klub Sportowy „UKS TOPÓR TENCZYN”

Tenczyn 171, 32-433 Lubień

Bank Spółdzielczy Mszana Dolna

Nr Konta: 80 8808 0006 0030 0303 0171 0001

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe pożytku publicznego- wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.