UKS Topór Tenczyn - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Sport Szkołą Życia.

 

------RESPECT------

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 202, wczoraj: 268
ogółem: 556 776

statystyki szczegółowe

FACEBOOK

 

 

 

 

LEKARZ SPORTOWY

Dla wszystkich zawodników klubu Topór Tenczyn badania lekarskie są obowiązkowe. Badanie ważne jest na 6 miesięcy i nie może być ważne dłużej. Nawet gdyby lekarz podbił na większy okres, to i tak decyduje data wykonania badania.  Badania powinien podbić lekarz sportowy, pieczątką z której jasno wynika że lekarz jest uprawniony do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu.  To Wy decydujecie, czy robicie dziecku badania sportowe, czy zwykłe podbite przez lekarza nie mającego takich uprawnień (jeżeli takie wam w ogóle podbije - bo nie jest to zgodne z prawem). Z ustawy jasno wynika, że kartę zdrowia powinien podbić lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej. 

PRZYKŁAD PIECZĄTKI

Na terenie naszej gminy na ten moment jedynym lekarzem, który takie uprawnienia ma,  jest lekarz medycyny sportu Łukasz Latosiewicz (Ośrodek Zdrowia w  Lubniu).

Osoby, które należą do ośrodka w Lubniu mają najłatwiejszą drogę wykonania takich badań.

Pomiary antropometryczne, badanie EKG (ważne na rok), morfologia krwi (ważne na rok), badanie moczu (ważne na rok), ob (ważne na rok), poziom glukozy (ważne na rok), przegląd stomatologiczny - to wszystko można wykonać na miejscu w ośrodku zdrowia. 

Jedynymi zewnętrznymi badaniami, które trzeba wykonać poza ośrodkiem zdrowia w Lubniu jest konsultacja Laryngologiczna oraz Okulistyczna. (takie badania są wymagane  na pierwszej wizycie u lekarza medycyny sportu i wystarczają na dwa lata (nie trzebaich mieć co 6 miesięcy).

Laryngolog - lek. med. Kinga Wróblewska (wizyta prywatna 50 zł) - Myślenice ul. Szpitalna 2 (budynek Dyrekcji szpitala, obok postoju taksówek) tel 12-273-03-12

Okulista - dr. Robert Wójcik (wizyta prywatna 50 zł) - Myślenice - tel. 882-071-933 (najlepiej zadzwonić i się umówić).

Osoby, które nie są zarejestrowane w ośrodku w Lubniu też mogą iść do lekarza Latosiewicza, ale dodatkowo wraz z badaniem laryngologicznym oraz okulistycznym muszą mieć ze sobą badania krwi oraz EKG. 

Badania sportowe u lekarza Łukasza Latosiewicza wykonywane są prywatnie. Koszt pierwszej wizyty to 50 zł. Koszt każdej kolejnej wizyty to 30 zł. 

KAŻDY Z WAS DRODZY RODZICE DECYDUJE, CZY BADANIA WYKONUJE PRYWATNIE CZY NA NFZ. KAŻDY Z WAS DECYDUJE DO JAKIEGO LEKARZA IDZIE. ZOSTAWIAMY TO WAM. 

ALE OGÓLNIE NAMAWIAMY DO TEGO ABY DZIECI RZETELNIE PRZEBADAĆ.

DO PIERWSZEJ WIZYTY TRZEBA SIĘ WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWAĆ, KOLEJNE WIZYTY TO JUŻ FORMALNOŚĆ. 

DLA POPARCIA WW. WIADOMOŚCI ODPOWIEDNIA USTAWA. 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYJACIELE KLUBU

 

 

 

 

 

 

Reklama

Sport.pl