UKS TOPÓR TENCZYN

"UKS TOPÓR TENCZYN"

Szkółka Piłkarska "UKS TOPÓR TENCZYN" została założona 07 lipca 2014 (wcześniej działała jako szkółka LKS Topór Tenczyn). Szkółka piłkarska UKS TOPÓR TENCZYN ściśle współracuje z klubem LKS TOPÓR TENCZYN, korzysta z tego samego boiska sportowego i budynku klubowego. Zawodnicy trenujący w szkółce zaczynają w wieku 6 lat a kończą w wieku lat 14 (Trampkarze), po czym automatycznie przechodzą w szeregi klubu LKS Topór Tenczyn gdzie grają w kategorii Juniora. Aktualnie na treningi do naszej szkółki piłki nożnej uczęszcza około 70 piłkarzy. Dla młodych zawodników z Tenczyna i okolic (Lubnia, Krzeczowa i pozostałych miejscowości) zorganizowane są treningi piłki nożnej w pięciu kategoriach wiekowych.

Grupa Trampkarzy  - w tej grupie znajdują się chłopcy z rocznika 2000, 2001. Zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu na boisku trawiastym. Dodatkowo drużyna Trampkarzy rywalizuje z zespołami z innych miejscowości w ramach rozgrywek zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Myślenice. Aktualnie jest to Pierwsza Liga Trampkarzy. Mecze rozgrywane są na boiskach trawiastych, chłopcy grają 11 na 11 po 35 min. W czasie przerwy zimowej treningi odbywają się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie oraz hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu.

Grupa Młodzików  - w tej grupie znajdują się chłopcy z rocznika 2002,2003. Zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu na boisku trawiastym. Dodatkowo drużyna Młodzików rywalizuje z zespołami z innych miejscowości w ramach rozgrywek zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Myślenice.  Mecze rozgrywane są na boiskach trawiastych, chłopcy grają 9 na 9 po 30 min. Jeżeli chodzi o treningi to chłopcy z rocznika 2002 trenują z Trampkarzami a chłopcy z rocznika 2003 trenują z Orlikami. W czasie przerwy zimowej treningi odbywają się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie.

Grupa Orlików -  w tej grupie znajdują się chłopcy z rocznika 2004,2005. Zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu na boisku trawiastym. Dodatkowo drużyna Orlików rywalizuje z zespołami z innych miejscowości w ramach rozgrywek zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Myślenice. Mecze rozgrywane są na boiskach ze sztuczną nawierzchnią tzw. Orlikach, chłopcy grają 7 na 7 po 30 min. W czasie przerwy zimowej treningi odbywają się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie.

Grupa Żaczków - w tej grupie znajdują się chłopcy z rocznika 2006 i 2007. Aktualnie zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu. Treningi na wiosnę i jesień odbywają się na boisku trawiastym, w czasie zimy na sali gimnastycznej. Grupa ta bierze udział w rozgrywkach ligowych Żaków organizowanych przez Podokręg Myslenice.

Skrzaty -6 lat. Chłopcy nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych. Uczą się techniki, tak by bez żadnych problemów radzić sobie w wypadku przejścia do grupy starszej. Na zajęciach w tej grupie jest więcej gier i zabaw.